Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piłka ręcznaWP SportoweFakty / Piłka ręczna

Adam Hofman wiceprezesem ZPRP

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Adam Hofman został wiceprezesem Związku Piłki Ręcznej. Były poseł Prawa i Sprawiedliwości będzie odpowiadał za budowanie relacji zewnętrznych.

Nowy wiceprezes ZPRP był posłem na Sejm V, VI i VII z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2011-15 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej komisji sportu i turystyki. Był także rzecznikiem prasowym PiS.

W listopadzie 2014 roku wykluczono go z partii. Było to następstwem afery związanej z jego wyjazdem służbowym do Madrytu. Zgodnie z medialnymi doniesieniami Hofman miał pobrać z kancelarii Sejmu zaliczkę na podróż samochodem i ostatecznie wyruszyć do Hiszpanii tanimi liniami lotniczymi. Komisja Etyki Poselskiej po zapoznaniu się ze sprawą udzieliła mu nagany.

W 2015 roku Hofman nie startował w wyborach do Sejmu. Dziś zajmuje się marketingiem i PR. W ZPRP będzie odpowiadał za "budowaniem wizerunku i pozycjonowaniem marki narodowej jaką są reprezentacje Polski w piłce ręcznej, promocję polskiej piłki ręcznej oraz koordynację współpracy pomiędzy obecnymi i przyszłymi". Funkcję ma pełnić społecznie.

Hofman uzupełnił skład zarządu po dymisji dotychczasowego wiceprezesa ZPRP do spraw finansowych Ryszarda Macha. Jego odejście było efektem nacisków Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. Na Machu ciąży 10 zarzutów korupcyjnych z czasów, gdy był starostą (2006-10) i prezydentem miasta Zawiercie (2010-14). On sam do winy się nie przyznaje.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Vive Tauron Kielce - będzie rewolucja kadrowa po triumfie w Lidze Mistrzów

Komentarze (66):

 • blue heart Zgłoś
  przypomnijcie sobie taką (wątpliwej jakości) personę jak Marcin Hera - w jaki sposób został vice-prezesem zprp oraz komu (czytaj: co robił jego tatuś) to zawdzięczał; niestety SF
  Czytaj całość
  (zwany czasem również syfem) kasował moje komentarze przed ME 2016;- a Hofman dostał tę robotę, bo prezesowi ręką ... robi...
  • Marek Kawiecki Zgłoś
   Facet bez godności,co za dupoliz.
   • dział analiz Zgłoś
    Niestety sprawa jest taka,kolejny skandal w biały dzień.Na prezesa dać buraka,nad związkiem coraz większy cień.Żeglarskie to powiedzenie,o tym co do burty się klei.Tego jachtu
    Czytaj całość
    prowadzenie,ku bardzo płytkiej mierzei.Jak można brać w swe szeregi,i jeszcze go zrobić prezesem.Takiego kawał lebiegi,jemu kop w du..z kretesem!!!
    Wszystkie komentarze (66)

    Komentarze (66)

    ×
     Wszystkie komentarze (66)
     PRZEJDŹ NA WP.PL