Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga Mistrzów ponownie w Płocku? Orlen Wisła stara się o "dziką kartę"

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Orlen Wisła Płock stara się o przyznanie "dzikiej karty" na występy w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2016/17. Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosi listę uczestników fazy grupowej rozgrywek 24 czerwca.

Zgodnie z Rankingiem EHF, polskiej federacji przysługuje jedno miejsce w rozgrywkach Ligi Mistrzów, które zajmie mistrz kraju, Vive Tauron Kielce. Płocki klub, jako wicemistrz, powinien zagrać w Pucharze EHF. Podobnie jak w poprzednich latach, szefostwo Orlen Wisły stara się jednak o przyznanie "dzikiej karty", dającej prawo występu w fazie grupowej lub turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów.

Kandydatura płockiego klubu nie jest bez szans. Wisła w ostatnich sezonach zbudowała sobie w Europie solidną markę i trzy razy z rzędu dotarła do fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. Co ciekawe, w każdym z trzech poprzednich sezonów otrzymała od EHF-u "dziką kartę".

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (EHF) zbiera zgłoszenia od krajowych federacji o przyznanie dodatkowych miejsc w rozgrywkach do 7 czerwca. Związek Piłki Ręcznej w Polsce złożył już stosowną prośbę.

Komitet Wykonawczy EHF rozpatrywać będzie zgłoszenia biorąc pod uwagę osiem kryteriów - halę, TV, pozycję w rozgrywkach krajowych, kibiców, dotychczasowe występy w europejskich pucharach, potencjał sponsorski, realizację przepisów i obowiązków EHF, nowe media.

Podobnie jak przed rokiem, w sezonie 2016/17 w rozgrywkach Ligi Mistrzów wystąpi 28 zespołów. Zachowany zostanie podział na dwie 8-zespołowe i dwie 6-zespołowe grupy. Listę drużyn, które otrzymają "dziką kartę", wystąpią w fazie grupowej lub też turnieju kwalifikacyjnym EHF opublikuje 24 czerwca.

Losowanie grup zaplanowane zostało na 1 lipca. Rozgrywki wystartują między 21 a 25 września. Trofeum bronić będzie Vive Tauron Kielce.

Grzegorz Tkaczyk: Polaków stać na medal olimpijski (źródło TVP)

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL