Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

UKS PCM Kościerzyna skończył budowę składu

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Do UKS-u PCM Kościerzyna dołączyły cztery nowe zawodniczki. Dwie kolejne wrócą do składu po urlopie macierzyńskim. Zespół ma walczyć o ósme miejsce w lidze.

UKS PCM Kościerzyna w minionym sezonie był beniaminkiem. Zespół ten od początku miał ogromne problemy z dostosowaniem się do PGNiG Superligi. Z biegiem czasu zaczęło to wyglądać coraz lepiej, jednak wciąż brakowało punktów.

Te przyszły w fazie play-off. UKS PCM rozpędził się w samej końcówce i zajął 10. miejsce w ligowej tabeli. Po sezonie z kościerskiego klubu do AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk odeszły Adrianna Górna i Martyna Żukowska, natomiast do Vistalu Gdynia Martyna Borysławska. W zespole nie zagrają też Paulina Wasak i Dorota Dzienisz.

Klub najprawdopodobniej zakończył budowę składu na nowy sezon. Już wcześniej informowaliśmy, że do UKS-u PCM dołączyły Magda Krajewska, Sylwia Neitsch, Kamila Konofał i Paulina Piwowarczyk, a do uprawiania sportu wracają Agnieszka Kordunowska-Lupa i Natalia Brzezińska.

Ze składu cieszy się trener Dariusz Męczykowski. - Będziemy chcieli w zbliżającym się sezonie walczyć o pierwszą ósemkę. Doświadczenie z ubiegłych rozgrywek zaprocentuje. Najprawdopodobniej nie będziemy mieli już dodatkowych zawodniczek - powiedział szkoleniowiec.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Bardzo mocne słowa Jana Nowickiego o Robercie Lewandowskim. "Jest Bogiem, a gra do du**"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL