WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Adrian Struzik: Nowy system premiuje systematyczność

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Od nowego sezonu 2016/2017 Superliga kobiet będzie funkcjonować na nieco innych zasadach niż dotychczas. - Jest to system premiujący systematyczność i konsekwencję w procesie treningowym - ocenia odejście od play-off Adrian Struzik.

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce 24 czerwca zatwierdził kluczową zmianę w żeńskich rozgrywkach w PGNiG Superlidze. WP SportoweFakty jako pierwsze poinformowały o przegłosowaniu nowego systemu, który zakłada odejście od fazy play-off w takiej formule, jaką znamy dotychczas. Nie zmieni się liczba drużyn, która dalej liczyć będzie 12 ekip.

Od sezonu 2016/2017 zespoły po rozegraniu 22. kolejek w rundzie zasadniczej zostaną podzielone na dwie grupy. Pierwsza "szóstka" zagra o mistrzostwo Polski. Drużyny z miejsc 7-12 bronić się będą przed spadkiem. Rozgrywki te przebiegać będą systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Cały sezon będzie więc liczył dodatkowych 10 meczów. Podzielony zostanie na 4 rundy, po których poznamy nowego mistrza Polski i drużyny, które opuszczą Superligę.

Co istotne, wszystkie zespoły rozegrają równą liczbę spotkań, tj. 32 mecze (w play-off bywało tak, że drużyny, od konkretnych etapów musiały grać więcej meczów w krótszym czasie). W nowej formule zachowane zostaną punkty z fazy zasadniczej, co również nie jest bez znaczenia.

- Myślę, że jest to system premiujący systematyczność i konsekwencję w procesie treningowym, bo będą się liczyły wyniki z całego sezonu i każdy mecz będzie miał znaczenie. Każdy system ma swoje plusy i minusy. Jedno jest pewne, do każdego systemu trzeba być przygotowanym i po prostu wygrywać mecze - słusznie skwitował Adrian Struzik, trener Pogoni Baltica Szczecin.

25 czerwca rozlosowano terminarz rozgrywek, zobacz tutaj. Sezon 2016/2017 wystartuje w pierwszy weekend września (3/4.09).

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Wojciech Kowalewski: Portugalia ma duży potencjał i jest bardzo groźna (źródło: TVP)

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL