Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

MKS Selgros Lublin zagra o Ligę Mistrzyń w Słowenii?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
MKS Selgros Lublin poznał w środę rywalki w eliminacjach do Ligi Mistrzyń. Gdzie mistrzynie Polski zagrają o awans do fazy grupowej? Wiele wskazuje na to, że turniej kwalifikacyjny odbędzie się w stolicy Słowenii, Ljubljanie.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek ustalonym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej, prawo organizacji turnieju kwalifikacyjnego przysługuje zespołowi, który był losowany z pierwszego koszyka. Tym, w przypadku turnieju z udziałem MKS Selgros, był RK Krim Mercator Ljubljana.

Działacze słoweńskiej ekipy są zainteresowani organizacją turnieju. - Myślimy o skorzystaniu z przysługującego nam prawa. Ogólnie jesteśmy zadowoleni z losowania, ale wszystko rozstrzygnie się na parkiecie - mówił tuż po środowym losowaniu przedstawiciel klubu, Jaka Kravanja.

Utworzony w 1984 roku RK Krim Mercator to 21-krotny mistrz Słowenii. Drużyna ze stolicy kraju wygrywała rozgrywki ligi słoweńskiej nieprzerwanie od 1995 roku aż do minionego sezonu, w którym uległa drużynie Zagorje. Nowy mistrz Słowenii zrezygnował jednak z gry w Lidze Mistrzyń i jego miejsce zajął Krim.

Zespół z Ljubljany był przed laty europejską potęgą. W latach 2001 i 2003 Krim wygrał Ligi Mistrzyń, a w 1999, 2004 i 2006 roku docierał do finału rozgrywek. Problemy finansowe z przełomu pierwszej i drugiej dekady XXI wieku poważnie wpłynęły jednak na kadrę zespołu. W minionym sezonie Krim, podobnie zresztą jak MKS Selgros, nie wygrał żadnego meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016: Andrzej Juskowiak: Portugalczycy obawiają się Polaków (źródło TVP)

Jeśli słoweński klub zrezygnuje z organizacji turnieju kwalifikacyjnego, wówczas szansę ku temu będzie miał MKS Selgros, a w dalszej kolejności włoskie Indeco Conversano (rywal mistrzyń Polski) oraz słowacka Iuventa Michalovce.

Turnieje kwalifikacyjne do Ligi Mistrzyń rozegrane zostaną w dniach 10-11 września. MKS Selgros w półfinale zagra z Indeco, a Krim Mercator zmierzy się z Iuventą.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL