Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZPRP / Jakub Gucma

Jerzy Ciepliński: Leszek Krowicki to fachowiec wysokiej klasy

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Leszek Krowicki został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Jerzy Ciepliński, który prowadził zespół narodowy w latach 1994-2000 uważa, że to dobry wybór.

W ocenie Jerzego Cieplińskiego, Leszek Krowicki poradzi sobie na stanowisku selekcjonera. - To jak najbardziej bardzo dobry wybór. Ja bardzo dobrze znam Leszka i jego sportowe osiągnięcia. Od wielu lat miałem okazję śledzić go będąc na turniejach w Oldenburgu i obserwując jego sukcesy. Rozmawiałem z nim wiele razy. To fachowiec wysokiej klasy - powiedział były trener reprezentacji.

- Krowickiego cechuje przede wszystkim duże doświadczenie. On pracuje w klubie, który nie jest potentatem finansowym. Od wielu lat mieści się jednak w czołówce niemieckiej ligi. Świadczy to o jego kompetencjach oraz fachowości. Wspomaga go sztab ludzi, ale to on wykonuje najważniejszą robotę - zauważył Ciepliński.

Leszek Krowicki będzie łączył pracę trenera kadry z prowadzeniem VfL Oldenburg. - Sam doświadczyłem tego problemu, gdy nie pozwolono mi prowadzić naraz klubu i reprezentacji. Ostatnio ten model funkcjonuje w Polsce. Kim Rasmussen też prowadził zespół zagraniczny i kadrę, w klubie pracuje też Tałant Dujszebajew. Jestem przekonany, że Leszek będzie skutecznie pracował i w klubie i w reprezentacji - stwierdził doświadczony szkoleniowiec.

Praca w podwójnej roli ma plusy i minusy. - Każdy kij ma dwa końce. Jeden jest taki, że trener prowadząc tylko reprezentację jest oderwany na co dzień od typowych zajęć trenerskich. Z drugiej strony ma więcej czasu na obserwację zawodników i współpracę z klubami, co wpływa na poziom gry zawodników - podsumował Jerzy Ciepliński.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro Grzegorz Kalinowski o reprezentacji Polski. "To byłaby herezja. Tak się nie da grać" (źródło: WP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL