Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Leszek Stępień

Francuski talent nie zagra w Rio 2016. Do kadry wraca Nyokas

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Nedim Remili, 20-letni prawy rozgrywający Paris Saint-Germain HB i reprezentacji Francji, nie zagra na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro przez kontuzję lewego barku. Jego miejsce w kadrze zajął Kevynn Nyokas.

Remili był w poprzednim sezonie jednym z odkryć rozgrywek francuskiej LNH. Młodego zawodnika US Creteil HB w swoich szeregach chętnie widziały m.in. FC Barcelona Lassa oraz Paris Saint-Germain HB i to szefostwo paryskiego klubu zdołało namówić go na podpisanie 4-letniego kontraktu.

20-latek dobrą grą w krajowych rozgrywkach przykuł uwagę trenerów reprezentacji Francji, Claude'a Onesty i Didiera Dinarta. Ze względu na kontuzje Jerome'a Fernandeza i Xaviera Baracheta, Remili pojechał na EHF Euro 2016. Teraz był w kadrze przygotowującej się do wyjazdu na igrzyska w Rio.

Jego miejsce w drużynie narodowej zajął Kevynn Nyokas. Dla 30-letniego mistrza Europy i świata to powrót do kadry po kontuzji kolana, której doznał na początku sezonu 2015/16.

Francuzi 3 lipca zakończyli pierwszy etap przygotowań do Rio. Zespół od 24 czerwca przez 10 dni przebywał w położonym w Alpach ośrodku La Toussuire. 6 lipca podopieczni Onesty i Dinarta powrócą do zajęć w Rodez.

ZOBACZ WIDEO Kraśnicki: Leszek Krowicki to najlepszy kandydat (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL