Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Poważne wzmocnienie beniaminka pierwszej ligi. Oskar Serpina w Gorzowie Wielkopolskim

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Stal Gorzów, beniaminek I ligi, nie próżnuje na rynku transferowym. W zespole z województwa lubuskiego zagra Oskar Serpina, do niedawna obrotowy Mebli Wójcik Elbląg.

Za Oskarem Serpiną świetny sezon w Elblągu. Obrotowy należał do najlepszych strzelców zespołu, który po kilku latach wrócił do PGNiG Superligi. W 25 spotkaniach 80 razy trafił do siatki i zwrócił na siebie uwagę wielu zespołów. 

Sternicy Mebli Wójcik Elbląg zaoferowali Serpinie nową umowę, jednak kołowy zdecydował się na zmianę otoczenia. Od nowego sezonu wystąpi w rodzinnym Gorzowie Wielkopolskim i założy koszulkę miejscowej Stali, która niedawno awansowała do pierwszej ligi.

- Do powrotu do Gorzowa Wielkopolskiego skłoniła mnie renoma Stali oraz długoterminowa wizja rozwoju klubu. Z każdym sezonem drużyna ma być co raz silniejsza. Poza tym nie mogłem odrzucić możliwości powrotu w rodzinne strony i ponownego założenia koszulki z herbem Gorzowa. Pomimo propozycji ze strony innych klubów długo się nie zastanawiałem i podpisałem kontrakt na 4 lata - wyjaśnia Serpina.

Obrotowy zadebiutował w Superlidze w barwach GSPR Gorzów Wlkp., potem kontynuował swoją przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową w barwach Gwardii Opole. Serpina ostatnie dwa sezony spędził w Elblągu.

ZOBACZ WIDEO Koszykarski klan Wójcików. "Świat się o nich upomina" (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL