Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej MajdzińskiWP SportoweFakty / Rafał Soboń / Maciej Majdziński

Młodzieżowcy przygotowują się do mistrzostw Europy bez Majdzińskiego

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Rafał Kuptel powołał 18-osobowy skład młodzieżowej reprezentacji Polski na ostatni etap przygotowań przed mistrzostwami Europy w Danii. W kadrze brakuje Macieja Majdzińskiego, którego z gry na Euro wyeliminowała kontuzja kolana.

Majdziński urazu nabawił się podczas rozegranego w miniony weekend towarzyskiego meczu reprezentacji z rówieśnikami z Rosji. - To absolutnie jeden z filarów tej drużyny - mówił wówczas trener Rafał Kuptel. 20-latek w poniedziałek przeszedł badania w Poznaniu, które przekreśliły jego szanse na występ w Danii.

Kuptel w miejsce Majdzińskiego nie powołał żadnego zawodnika. Na startujące 22 lipca zgrupowanie w Legionowie zaprosił taki sam skład, jaki brał udział w spotkaniach z Rosjanami.

Polscy młodzieżowcy będą trenować w Legionowie do 26 lipca. Z 18-osobowej kadry Kuptel będzie musiał skreślić dwóch zawodników.

Mistrzostwa w Danii rozpoczną się 28 lipca i potrwają do 7 sierpnia. Polacy zagrają w grupie z broniącą tytułu Francją oraz Szwajcarią i Serbią. - Wyjście z grupy jest naszym zadaniem - podkreśla Kuptel.

Na poprzednich mistrzostwach Europy (w 2014 roku w Gdańsku i Gdyni), kadra Kuptela zajęła 8. miejsce. 

Młodzieżowa kadra na zgrupowanie w Legionowie:

Bramkarze: Tomasz Wiśniewski (Orlen Wisła II Płock), Damian Zając (Gwardia Opole), Mateusz Zembrzycki (Gwardia Opole).

Rozgrywający: Szymon Sićko (Chrobry Głogów), Kamil Mosiołek (Siódemka Miedź Legnica), Kamil Netz (Meble Wójcik Elbląg), Jakub Moryń (Orlen Wisła II Płock), Wiktor Kawka (PGE Stal Mielec), Maximilian Rolka (SG Kronau-Ostrigen, Niemcy), Maciej Judycki (VfL Bad Schwartau, Niemcy).

Skrzydłowi: Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Hubert Skuciński (SMS ZPRP Gdańsk), Michał Lemaniak (Orlen Wisła II Płock), Karol Siwak (Gwardia Opole).

Obrotowi: Paweł Salacz (SMS ZPRP Gdańsk), Bartłomiej Bis (Vive Tauron II Kielce), Tomasz Pietruszko (Zagłębie Lubin), Michał Wypych (PGE Stal Mielec).

Rezerwa:
Bartosz Skiba (Siódemka Miedź Legnica), Michał Banaś (Vive Tauron II Kielce), Krzysztof Bernacki (Vive Tauron II Kielce), Oskar Niedziółka (Wybrzeże Gdańsk), Piotr Gasin (PGE Stal Mielec), Patryk Trzaszczka (Pogoń Szczecin), Jakub Kosiak (KS Azoty Puławy), Kamil Śliwiński (KS Azoty Puławy), Kamil Mielczarski (KS Azoty Puławy).

 ZOBACZ WIDEO Aaron Russell: Z Włochami to była ciężka bitwa (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL