Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jakub Łucak / Na zdjęciu: Jakub Łucak

Zbrojenia KPR-u. Jakub Łucak i Wojciech Gumiński w Legionowie

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
KPR RC Legionowo, rewelacja poprzedniego sezonu PGNiG Superligi, dokonała poważnych wzmocnień. Na Mazowszu zagrają Jakub Łucak i Wojciech Gumiński.

Szósty zespół PGNiG Superligi rozpoczął ofensywę transferową. Jakub Łucak i Wojciech Gumiński to dwa z trzech wzmocnień, które zapowiadali działacze KPR-u RC Legionowo. Obaj gracze powinni wnieść nową jakość na skrzydła KPR-u, które w zeszłym sezonie, z wyjątkiem Kamila Cioka, prezentowały się przeciętnie.

Nowi gracze klubu z Legionowa mają za sobą przeszłość w kadrze. Łucak występował w reprezentacji na ME 2014 i EHF Euro 2016, Gumiński także dostał szansę w drużynie Michaela Bieglera. Obaj zeszły sezon spędzili na Dolnym Śląsku. Występujący na prawym skrzydle Łucak był wypożyczony z Vive Tauronu Kielce do Śląska Wrocław. Dla Gumińskiego z kolei ostatnie rozgrywki były piątymi, w których biegał po lewym skrzydle Zagłębia Lubin.

To nie koniec ruchów transferowych w Legionowie. Na treningu w przyszłym tygodniu powinien pojawić się Antonio Pribanić, obrotowy, który dał się poznać ze świetnej strony w barwach PGE Stali Mielec. Nazwisko Chorwata ponownie łączono przed sezonem z Mielcem, ale najprawdopodobniej zagra w Legionowie.

Z zespołu odchodzą natomiast Jakub Płócienniczak i Artur Bożek. Wciąż nieznana jest przyszłość Adama Twardo. Decyzję powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych tygodni.

ZOBACZ WIDEO Piotr Gruszka: nie zostało wiele czasu na poprawę (źródło TVP)

Komentarze (3):

 • Maxi-102 Zgłoś
  Kolejny młody, zdolny, któremu prezes Vive obiecał złote góry a później pożegnał zgodnie z Kielecką tradycją....teraz wielu zdolnych...młodych graczy...kilka razy się zastanowi
  Czytaj całość
  niż da się nabrać prezesowi na obietnice....
  • Wiślak Zgłoś
   No to Łucak zmarnował tylko kupę czasu na tym dilu z Kielcami. A mógł chłopak po mistrzostwach pewnie inaczej pokierować swoją karierą.
   • into the vortex Zgłoś
    W PS piszą, że Łucak rozwiązał umowę z Vive, więc do Legionowa przechodzi jako wolny zawodnik. Szkoda, że po ME w Danii przydarzyły się kontuzje, bo talent z pewnością ma. Mam
    Czytaj całość
    nadzieję, że teraz się odbuduje w KPR.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL