Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Vistal Gdynia testuje reprezentantkę Brazylii

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Praworęczna rozgrywająca Vitoria Macedo, która podczas ostatnich mistrzostw Ameryki zdobyła z reprezentacją Brazylii złoty medal przez najbliższy tydzień będzie testowana przez gdyński Vistal.

Szczypiornistka, która przyleciała na testy do Vistalu Gdynia przez całą karierę grała w swoim kraju. Może ona występować zarówno na środku rozegrania, jak i na lewej stronie. Urodzona 12 maja 1991 roku Macedo mierzy 177 centymetrów wzrostu i waży 66 kilogramów.

W ubiegłym sezonie Vitoria Macedo była zawodniczką klubu Sao Cetano. W swojej karierze reprezentacyjnej przechodziła przez wszystkie szczeble. W 2015 roku wraz z kadrą Brazylii zagrała w mistrzostwach Ameryki. W finałowym turnieju rzuciła dziesięć bramek, a Brazylia zdobyła tam złote medale.

Jeśli Macedo przejdzie pozytywnie testy, zostanie już drugą Brazylijką w Vistalu. Ważny kontrakt z klubem ma jej rodaczka Patricia Matieli. Vistal jak dotąd wzmocniły dwie zawodniczki - Martyna Borysławska, która ostatnio reprezentowała klub UKS PCM Kościerzyna i Joanna Szarawaga z MKS-u Selgros Lublin.

Po tygodniu swoją szansę może otrzymać też zawodniczka z Rosji. - Najpierw będziemy przez tydzień testowali Vitorię Macedo, a następnie Rosjankę, również na tę pozycję. Jak będą realnymi wzmocnieniami i ich postawa na treningach będzie zadowalająca, to podejmiemy rozmowy - powiedział Paweł Tetelewski, trener Vistalu.

ZOBACZ WIDEO Kraśnicki: Leszek Krowicki to najlepszy kandydat (źródło TVP)

Czy Vitoria Macedo może być dużym wzmocnieniem Vistalu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL