WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Siergiej Szelmienko

Sergiej Szelmienko: Życzę Polsce medalu olimpijskiego

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Reprezentacja Polski pokonała w meczu sparingowym Motor Zaporoże 36:26. Sergiej Szelmienko wytłumaczył przyczyny wysokiej porażki swojego zespołu i chociaż Ukraińcy zagrają z Biało-Czerwonymi jeszcze jedno spotkanie, już teraz przekazał im życzenia.

- Życzę reprezentacji Polski żeby wróciła z Brazylii z medalem olimpijskim - powiedział Sergiej Szelmienko. Mecze reprezentacji Polski z Motorem Zaporoże są elementem przygotowań do igrzysk, które już od przyszłego tygodnia będą odbywały się w Rio de Janeiro. 

W starciu z Ukraińcami Biało-Czerwoni nie pozostawili złudzeń kto jest zespołem lepszym. Obie ekipy są jednak na zupełnie innym etapie - podopieczni Tałanta Dujszebajewa mają przed sobą najważniejszy turniej czterolecia, a gracze Motoru dopiero niedawno spotkali się po wakacjach. 

- Jeśli chodzi o sam mecz i naszą postawę, to mogę powiedzieć, że brakowało nam koncentracji. Jesteśmy po ciężkim okresie przygotowawczym i nie mogliśmy zbyt wiele wymagać. Oczywiście bardzo chcieliśmy pokazać się z dobrej strony, ale to nie miało przełożenia na naszą grę. Zabrakło sił i skupienia, a gdy wynik się powiększał, nie mieliśmy zbyt wielu argumentów by to zatrzymać - wyjaśnił Szelmienko.

W sobotę Polacy stoczą z Motorem ostatnie starcie przed wylotem do Brazylii. Na miejscu rozegrają jeszcze sparing z reprezentacją Tunezji. W pierwszym meczu na igrzyskach olimpijskich zmierzą się z gospodarzami - Brazylijczykami.

ZOBACZ WIDEO Konrad Bukowiecki: Stres? Liczę, że w Rio nie będzie takich dziwnych akcji (źródło TVP)

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL