Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Trzy zespoły z Gdańska zaprezentują się na PGE Stadionie Letnim

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W niedzielę 28 sierpnia trzy gdańskie zespoły zorganizują wspólną prezentację na PGE Stadionie Letnim w Gdańsku-Brzeźnie. Fanom i turystom pokażą się szczypiorniści Wybrzeża, szczypiornistki AZS-u Łączpol AWFiS oraz rugbiści Lechii.

Na PGE Stadionie Letnim przez całe wakacje mieszkańcy oraz turyści oglądają zmagania sportowców w plażowych odmianach wielu dyscyplin sportowych. Tym razem na plaży pokaże się około 80 sportowców, którzy w zbliżającym się sezonie będą walczyć w najwyższych klasach rozgrywkowych.

Sportowe zmagania rozpoczną się już o godzinie 10:00, kiedy odbędzie się turniej plażowy rugby. Właściwe prezentacje zaczną się od godziny 12:30. Wtedy właśnie kibicom pokażą się sportowcy z Wybrzeża Gdańsk, AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk i Lechii Gdańsk. Następnie odbędą się pokazowe mecze rugby i piłki ręcznej z udziałem zawodniczek i zawodników.

Rugbiści Lechii, to najbardziej utytułowany klub w Polsce w tej dyscyplinie sportu. Dla szczypiornistek będzie to drugi sezon po awansie do PGNiG Superligi kobiet. Natomiast Wybrzeże, którego poprzednicy byli swego czasu dominatorami na arenie krajowej będą występować w nowo utworzonej Lidze Zawodowej.

- Bardzo się cieszę, że prezentacja tych trzech wspieranych przez Miasto Gdańsk zespołów odbędzie się akurat na tym gdańskim obiekcie. Zapowiada się świetne widowisko, mam nadzieję, że zarówno pogoda, jak i przede wszystkim kibice dopiszą. Wydarzenie będzie uwieńczeniem lata na PGE Stadionie Letnim. Mam nadzieję, że to będzie dobrze rokowało dla wszystkich trzech zespołów na cały nadchodzący sezon - powiedział Artur Siódmiak, gospodarz PGE Stadionu Letniego, a w przeszłości dwukrotny mistrz Polski z Wybrzeżem.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Majewski zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery (źródło TVP)

Czy organizacja potrójnej prezentacji to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL