Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Luc Abalo nie zagra w IHF Super Globe. Kontuzja barku prawoskrzydłowego PSG

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Paris Saint-Germain HB wystąpi podczas IHF Super Globe 2016 (Klubowe Mistrzostwa Świata) bez Luca Abalo. Skrzydłowy reprezentacji Francji zmaga się z urazem barku, którego nabawił się podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Francuscy dziennikarze podejrzewali, że Abalo zmaga się z problemami zdrowotnymi już w trakcie turnieju olimpijskiego. Zawodnik był oszczędzany w meczach fazy pucharowej z Brazylią, Niemcami i Danią, ale wówczas sztab szkoleniowy reprezentacji nie chciał mówić o jego ewentualnym urazie.

Po powrocie skrzydłowego do Francji, Paris Saint-Germain HB potwierdziło, że skrzydłowy ma problemy z lewą ręką. Klubowi lekarze zalecili mu kilkunastodniowy odpoczynek.

Abalo nie wystąpi tym samym podczas turnieju IHF Super Globe 2016 w Ad-Dausze, który zaplanowany został na 5-8 września. W pierwszym składzie mistrzów Francji będzie występował 19-letni Benoit Kounkoud.

PSG w ćwierćfinale IHF Super Globe zagra z najlepszą drużyną Afryki, tunezyjskim Espérance Sportive de Tunis. Francuski zespół w półfinale rozgrywek może być rywalem Vive Tauronu Kielce.

ZOBACZ WIDEO Memoriał Kamili Skolimowskiej: gdzie jest granica Anity Włodarczyk? (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL