WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dwóch zawodników nie zagra w Gwardii Opole

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Gwardia Opole przystąpiła do sobotniego (29 sierpnia), wygranego 34:23 sparingu z MKS-em Kalisz bez skrzydłowego Michała Bernasia i rozgrywającego Marcela Ungiera. Jak się okazuje, ci zawodnicy zakończyli już przygodę z klubem.

Bernaś przychodził do opolskiego zespołu z MKS-u Wieluń, natomiast Marcel Ungier dołączył do niego jako zawodnik OSiR-u Komprachcice. Obaj nie zagrzali jednak miejsca w Gwardii na długo. O przyczynach rozstania się z nimi opowiedział trener Rafał Kuptel.

- Z Michałem nie mogliśmy się dogadać. On po prostu za bardzo chciał grać i nie odpowiadała mu nasza wizja. Z kolei Marcel, poza uprawianiem piłki ręcznej, ma też swoją pracę. Uznaliśmy więc, że nasza współpraca raczej nie pójdzie w dobrym kierunku, ponieważ chcemy jak najbardziej dążyć do profesjonalizmu. Na razie mamy w kadrze 15-16 zawodników i na nich się skupiamy. Z Michałem Skórskim jesteśmy zadowoleni ze składu, który jest mieszanką rutyny i młodości - wyjaśnił 40-letni szkoleniowiec.

Opolanie rozpoczną zmagania w PGNiG Superlidze 2016/2017 od wyjazdowego starcia z Chrobrym Głogów (9 września, godz. 18:00).

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Nie przejmuję się już tym, co się stało w Rio (źródło TVP)

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL