WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Znamy nazwisko drugiego trenera kadry Polski kobiet. Został nim Adrian Struzik

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Adrian Struzik, który na co dzień prowadzi żeńską drużynę Pogoni Baltica Szczecin, został drugim trenerem reprezentacji polskich szczypiornistek. Nominację otrzymał od Leszka Krowickiego. Umowa została podpisana w siedzibie ZPRP.

O swoim wyborze poinformował sam zainteresowany podczas zorganizowanej w środę (31.08.) przez Pogoń Baltica Szczecin  prezentacji zespołu. Struzik podpisał w Warszawie 4-letnią umowę. Taką samą, jaka obowiązuje Krowickiego. Obaj będą zatem prowadzić drużynę narodową aż do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

- Oczywiście mam w głowie (nazwisko drugiego trenera - dop. red.). Mimo tego, iż pracę rozpoczynam 1 września, także i ta sprawa mnie interesowała. Mam też ideę i pewną koncepcję, które w najbliższym czasie przedstawię - tajemniczo wypowiedział się na temat swoich współpracowników Krowicki. Kurtyna w końcu poszła w górę.

Struzik pracę jako pierwszy trener rozpoczął w Szczecinie. Drużynę przejął w styczniu 2013 r. Z drużyną piłkarek ręcznych sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski (2015) oraz wicemistrzostwo kraju (2016). Za jego okresu siódemka z Grodu Gryfa dotarła do finału pucharu Challenge Cup (pierwszy raz w historii polska żeńska ekipa zaszła tak daleko). Do tego dołożył jeszcze medale w Pucharze Polski (dwa brązowe i srebrny).

Zarówno Krowicki jak i Struzik nadal będą pracować ze swoimi zespołami ligowymi (ten pierwszy trenuje niemiecki VfL Oldenburg). - Jest wielu trenerów, którzy prowadzą i kluby, i drużyny narodowe. Nie widzę tutaj problemów. Wszystko zależy od tego, jak ułożymy sobie wszyscy współpracę. Będę kooperował z przedstawicielami polskich klubów po to, żeby wspólnie osiągnąć dobry wynik - mówił nie tak dawno Krowicki.

ZOBACZ WIDEO Rafał Majka: To będą najlepsze lata mojej kariery (źródło TVP)

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL