Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Metraco Zagłębie - Vistal: hit na niedzielę

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W niedzielę o godzinie 16:00 w Lubinie zostanie rozegrany hit 1. kolejki PGNiG Superligi kobiet. Odmienione Metraco Zagłębie zmierzy się z Vistalem Gdynia. Obie drużyny mają realną szansę na poprawę w porównaniu do ubiegłego sezonu.

Metraco Zagłębie Lubin po kompletnie nieudanym ubiegłym sezonie przemeblowało skład. Z zespołu odeszły zarówno doświadczone, jak i młode zawodniczki. W zamian przyszły m.in. Juliana Malta Varela, Małgorzata Buklarewicz, czy Monika Maliczkiewicz, a także mniej doświadczone Małgorzata Trawczyńska i Zuzanna Ważna. Te roszady oznaczają, że Metraco Zagłębie chce w końcu zagrać na miarę oczekiwań.

Podopieczne Bożeny Karkut wzięły udział w dwóch turniejach - Baltica Summer Cup i Memoriale im. Henryka Kruglińskiego. Podczas okresu przygotowawczego zespół ten zasygnalizował wysoką formę i w tym sezonie lubinianki powinny być groźne dla każdego.

Vistal Gdynia w porównaniu do poprzedniego sezonu nie zmienił się tak mocno. Do Niemiec wyjechała Emilia Galińska, a ze względu na urlop macierzyński przerwę w sporcie ma Patrycja Kulwińska. Do zespołu dołączyły natomiast Joanna Szarawaga, Martyna Borysławska i Brazylijka Vitoria Macedo. Forma gdynianek pozostaje niewiadomą, gdyż w lato grały one przede wszystkim z zespołami z zagranicy.

Brązowe medalistki ostatniego sezonu i zdobywczynie Pucharu Polski mają chrapkę przynajmniej na ligowe podium. Inauguracja w Lubinie będzie więc okazją do sprawdzenia formy obu ekip. Mają one sobie coś do udowodnienia. W ubiegłym sezonie spotkały się one w I rundzie play-offów. Wówczas lepszy okazał się Vistal.

Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia / ndz 04.09.2016 godz. 16:00

ZOBACZ WIDEO: Anna Lewandowska: Chcę popularyzować ideę Olimpiad Specjalnych (źródło TVP)

Jakim wynikiem zakończy się mecz Metraco Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL