Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Karolina Kudłacz-Gloc / Karolina Kudłacz-Gloc

Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń: doskonały występ Karoliny Kudłacz-Gloc

Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński
Niemiecki HC Lipsk jest o krok od wywalczenia awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego w San Sebastian, zespół Karoliny Kudłacz-Gloc pokonał białoruski HC Gomel 29:18.

Już na półmetku rywalizacji nie było wątpliwości, który z zespołów prezentuje wyższą klasę. Wynik 13:6 dla HC Lipsk po 30 minutach gry w pełni oddawał różnicę dzielącą obie ekipy. Szczypiornistki niemieckiego klubu nie miały żadnych problemów z dowiezieniem bezpiecznej zaliczki do ostatniego gwizdka, jedynie dodatkowo ją powiększyły.

Dużą cegiełkę do zwycięstwa dołożyła polska rozgrywająca Karolina Kudłacz-Gloc. W całym pojedynku zdobyła aż 7 goli, co dało jej tytuł najbardziej bramkostrzelnej zawodniczki. Wszystkie rzuty oddane przez Polkę znalazły drogę do siatki, przy czym nie wykonywała ani jednego karnego.

Rywalem HC Lipsk w finałowym meczu o prawo występów w fazie grupowej Ligi Mistrzyń będzie lepszy z pary Hypo Niederösterreich (Austria) - Super Amara Bera Bera San Sebastian (Hiszpania).

Turniej kwalifikacyjny do Ligi Mistrzyń, San Sebastian:

HC Lipsk - HC Gomel 29:18 (13:6)
Najwięcej bramek: dla Lipska - Karolina Kudłacz-Gloc 7, Saskia Lang, Alexandra Mazzucco - po 5; dla Gomel - Kristina Achramienka, Irina Dronowa - po 4

ZOBACZ WIDEO: Aleksandar Prijović o Lidze Mistrzów: trzecie miejsce byłoby sukcesem (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL