Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń. RK Krim - Indeco: mistrz Słowenii nie popełnił błędu MKS-u i awansował do fazy grupowej

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
W spotkaniu finałowym turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń 2016/2017 w Lublanie, słoweński RK Krim Mercator Ljubljana okazał się zdecydowanie lepszy od włoskiego Indeco Conversano (37:16) i awansował do fazy grupowej LM.

W półfinałach RK Krim nie dał większych szans Iuvencie Michalovce (28:22), zaś Indeco dość niespodziewanie uporało się z MKS-em Selgrosem Lublin, wygrywając 28:27. 

Faworyzowane szczypiornistki ekipy ze Słowenii od początku wyglądały na bardzo skoncentrowane i nie chciały powtórzyć błędów, które dzień wcześniej popełnił mistrz Polski. Praktycznie od startu rywalizacji Aneta Benko oraz spółka narzuciły swój styl gry, zaś później tylko kontrolowały boiskowe wydarzenia. 

Podopieczne Urosa Bregara przewyższały rywalki we wszystkich elementach gry, a szczególnie w ofensywie. Już po pierwszej połowie Krim prowadził różnicą trzynastu bramek (20:7). 

Po zmianie stron drużyna ze słoweńskiej stolicy spokojnie rozgrywała swoje akcje i trafiała z każdej pozycji. Ostatecznie RK Krim Mercator Ljubljana pokonał Indeco Conversano 37:16 i wystąpi w fazie grupowej Ligi Mistrzyń, w której zagra przeciwko Larvikowi HK, IK Savehof oraz Team Esbjerg.

Turniej kwal. do Ligi Mistrzyń w Lublanie, finał:

RK Krim Mercator Ljubljana - Indeco Conversano 37:16 (20:7)
Najwięcej bramek: dla RK Krimu Mercator Ljubljana - Laura Kamdop 7, Aneta Benko i Polona Barić - po 5; dla Indeco Conversano - Arassay Duran Morens 7, Laura Rotondo 4.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL