Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Koniec epoki. Francuzi z nowym trenerem

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Na ławce wicemistrzów olimpijskich dojdzie do oczekiwanej zmiany. Claude Onesta, twórca legendarnej drużyny, pożegna się z posadą. Selekcjonerem Francuzów zostanie Didier Dinart.

15 lat pracy, dziesiątki medali i miejsce w panteonie gwiazd światowej piłki ręcznej. Claude Onesta, który doprowadził Francuzów do dwóch złotych medali olimpijskich oraz trzykrotnego mistrzostwa świata, zakończy swoją przygodę z kadrą. Jego następcą zostanie były reprezentant Trójkolorowych, Didier Dinart. Przedstawiciele związku oficjalnie ogłoszą decyzję za kilka dni. Nad Sekwaną krążą plotki, że nowy trener przejmie zespół już podczas mistrzostw świata w 2017 roku. 

Do niedawna znakomity obrońca i jeden z członków drużyny Onesty od kilku miesięcy pomagał swojemu mentorowi. Podczas igrzysk w Rio de Janeiro Dinart prowadził nawet rozmowy z zespołem podczas przerw. Pieczę nad wszystkim sprawował Onesta, ale jego asystent miał coraz więcej do powiedzenia.

Dinartowi będzie pomagał kolejny z przedstawicieli złotej francuskiej generacji, Guillaume Gille.

Vive Tauron Kielce broni tytułu mistrza Europy w EHF Champions League! Oglądaj NA ŻYWO mecz z Mieszkow Brześć 24.09 o 15:55 online na elevensports.pl lub w Eleven Sports u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hat-trick w końcówce. Popis byłego zawodowca

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL