WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik

I liga kobiet: na początek trzy mecze, hit w Chorzowie

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W sobotę rozegrane zostaną pierwsze trzy mecze w tym sezonie w I lidze kobiet. Hitem z pewnością jest starcie KPR-u Ruch Chorzów z Koroną Handball Kielce. To jedne z największych faworytek ligi.

Lato było burzliwe dla drużyn startujących w I lidze kobiet. Ostatecznie do rozgrywek nie zgłosiły się dwa zespoły - grająca w tej klasie rozgrywkowej od wielu lat Słupia Słupsk oraz Dwójka Łomża. Ten pierwszy zespół w ogóle nie będzie występował w żadnych rozgrywkach, a Dwójka pozostanie w drugiej lidze.

Ostatecznie w I lidze kobiet będzie w tym sezonie występować jedenaście zespołów. Tylko sześć z nich zainauguruje ligę w terminie. MMKS Jutrzenka Płock pauzuje, natomiast spotkania w Olkuszu i w Warszawie zostaną rozegrane w późniejszym czasie.

Hitem kolejki będzie spotkanie w Chorzowie. Tam spadkowicz z PGNiG Superligi - Ruch podejmie Koronę Handball Kielce. Obie drużyny w tym sezonie celują w awans i już na sam początek staną naprzeciw siebie. Z pewnością drużyna która wygra, w dalszej części sezonu będzie grała z chłodną głową.

Ciekawie może być też w Kwidzynie. MTS współpracuje w tym sezonie z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk, natomiast MKS AZS UMCS Lublin, to od lat ścisłe zaplecze MKS-u Selgros. Oba zespoły są bardzo młode, ale mogą być groźne dla najlepszych w tej lidze.

Niewiadomą pozostaje mecz w Obornikach. Miejscowa Sparta wróciła szybko do I ligi. Sośnica Gliwice na początku wieku była liczącym się zespołem najwyższej klasy rozgrywkowej. Ostatni medal klub z województwa śląskiego zdobył w sezonie 2000/01.

1. kolejka I ligi kobiet:

MTS Kwidzyn - MKS AZS UMCS Lublin - 24.09 godz. 13:00
Sparta Oborniki - Sośnica Gliwice - 24.09 godz. 16:00
KPR Ruch Chorzów - Korona Handball Kielce - 24.09 godz. 18:00
SPR Olkusz - Aussie Sambor Tczew - 08.10
AZS AWF Warszawa - SMS ZPRP Płock - 24.11

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: hat-trick w końcówce. Popis byłego zawodowca

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL