Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pogoń Baltica w Elblągu. Dostrzec najsłabsze punkty rywala

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Po trzech ligowych zwycięstwach w PGNiG Superlidze Pogoń Baltica Szczecin uda się do Elbląga na mecz ze Startem. Będzie to najciekawsze starcie w 5. serii gier żeńskich rozgrywek w piłce ręcznej.

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy w tym sezonie Pogoń Baltica Szczecin. Wicemistrzynie Polski w ostatniej kolejce PGNiG Superligi ograły na własnym terenie Energę AZS Koszalin 31:23. Tamten mecz stał na naprawdę dobrym poziomie sportowym, co jeszcze dodaje smaczku przed kolejnym starciem ekipy Adriana Struzika i Łukasza Kalwy.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas trudne zadanie. Jedziemy do Elbląga (na mecze ze Startem - dop. red.) walczyć, zresztą tak, jak w każdym meczu. Znamy swoją wartość - zaznaczyła jedna z najbardziej doświadczonych szczypiornistek ekipy z Grodu Gryfa Monika Głowińska.

Środkowa rozgrywająca podkreśliła, że jej zespół do tego spotkania będzie bardzo dobrze przygotowany. - Jestem przekonana, że pod względem taktycznym będziemy perfekcyjnie przygotowane. A jeśli chodzi o wynik spotkania, wszystko zweryfikuje parkiet - powiedziała.

W podobnym tonie wypowiedziała się kolejna z bardziej doświadczonych szczecińskich zawodniczek, Patrycja Królikowska. - Postaramy się do tego meczu jak najlepiej przygotować. Nie zabraknie szczegółowej analizy przeciwnika. Będziemy się starały dostrzec ich najsłabsze punkty i po prostu je wykorzystać - dodała.

ZOBACZ WIDEO: KSW 37: pierwsza taka sytuacja w karierze Pudzianowskiego

Przeciwko Enerdze AZS (ostatni rywal szczecinianek) nie udało się zbyt często wykorzystywać jednej z groźniejszych broni Pogoni Baltica, czyli kontry w pierwsze tempo. - Może tego dnia byłyśmy wolniejsze, ale w Elblągu będzie lepiej - stwierdziła Królikowska.

Spotkanie Startu z Pogonią zaplanowano na 1 października. Początek hitowego starcia o godzinie 18.00.

Pogoń Baltica Szczecin odniesie kolejne ligowe zwycięstwo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL