Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Piotr Polak

Ola Lindgren: Nasze atuty zawiodły

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
Po wysokiej porażce z Vive Tauronem Kielce trener IFK Kristianstad Ola Lindgren nie mógł znaleźć wielu pozytywów w postawie swojej drużyny. Szkoleniowiec chwalił za to zespół rywali i przyznał, że kielczanie udowodnili swoją klasę.

Szwedzi wyrównaną walkę byli w stanie nawiązać tylko przez kilka pierwszych minut spotkania, później to gospodarze wrzucili piąty bieg, bez problemów zbudowali przewagę, a później spokojnie ją kontrolowali. 

- Przegraliśmy z bardzo silnym zespołem. Mieliśmy niezwykle dużo problemów z obroną, a bez dobrze funkcjonującej defensywy nie da się wygrać z taką drużyną jak Vive Tauron Kielce. To ekipa zdecydowanie mocniejsza fizycznie niż my. Straciliśmy bardzo dużo bramek, bo aż trzydzieści osiem - upatrywał przyczyny porażki trener Ola Lindgren.

IFK Kristianstad to jedna z drużyn występujących w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, które mają najniższą średnią wieku graczy. To było widoczne w starciu z Vive Tauronem Kielce. Widać było, że Szwedom brakuje przede wszystkim doświadczenia, a w kluczowych momentach bardzo szybko tracili głowy i nie potrafili utrzymać koncentracji. 

- Chcieliśmy grać szybkimi kontratakami, bo to nasza najmocniejsza strona, ale nawet to nie wychodziło, nasze atuty zawiodły. Mamy dużo nowych zawodników, wciąż musimy się wiele nauczyć. Kielczanie są najlepszym zespołem w Europie i to było widać w trakcie meczu. Nie było wątpliwości kto zasłużył na zwycięstwo - powiedział Lindgren.

ZOBACZ WIDEO Wspaniały gest trenera Vive Tauronu. Złoty medal na licytację

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL