Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

PSG - Orlen Wisła. Luc Abalo: Wisła ma wszelkie atuty, żeby nas pokonać

Maciej Wojs
Maciej Wojs
- Wisła ma bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji - mówi przed niedzielnym meczem z polską drużyną skrzydłowy Paris Saint Germain HB, Luc Abalo. Jego zespół o 17:30 podejmie wicemistrzów Polski w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Dla doświadczonego Francuza będzie to dopiero drugi występ w sezonie, choć rozgrywki w Europie wystartowały już na początku września. Abalo od połowy sierpnia pauzował jednak ze względu na uraz barku, którego doznał podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

32-latek wrócił do gry w tym tygodniu. Mecz z Wisłą będzie dla niego pierwszym poważnym sprawdzianem, bo choć w czwartek zagrał w lidze przeciwko Fenix Toulouse, to rywal nie był dla PSG zbyt wymagający. Skrzydłowy rzucił cztery bramki.

Francuz spodziewa się zaciętego spotkania. - Wisłą to drużyna, która ma wszelkie atuty mu temu, żeby nas pokonać. Mają bardzo dobrych zawodników na każdej pozycji - stwierdza Abalo. - Najlepsze co możemy zrobić, jeśli chodzi o przygotowanie do tego meczu, to szanować rywala - dodaje.

Krajowe media podkreślają z kolei, że Wisła z dobrej strony pokazała się w zeszłotygodniowym meczu z Barceloną i nie zawodzi w rozgrywkach ligowych. Szczególną uwagę poświęcają bramkarzowi Rodrigo Corralesowi, który w lipcu zostanie zawodnikiem PSG. Początek spotkania o 17:30.

ZOBACZ WIDEO: Sam Allardyce: To co zrobiłem było bardzo głupie. Teraz wyjeżdżam na wakacje, muszę to sobie wszystko poukładać

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL