Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / ZPRP

Teraz Krowicki! Nowy selekcjoner poprowadził pierwszy trening kadry kobiet

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej otwiera nowy rozdział w historii. W poniedziałek 3 października Biało-Czerwone rozpoczęły zgrupowanie w Zielonej Górze pod wodzą nowego selekcjonera, Leszka Krowickiego.

58-latek został wybrany trenerem reprezentacji w lipcu tego roku. Na stanowisku zastąpił Duńczyka Kima Rasmussena, który z kadrą pracował sześć lat i doprowadził ją do największych sukcesów w historii, czyli półfinału mistrzostw świata w 2013 i 2015 roku.

- Cel, jaki stawiamy przed nowym selekcjonerem, to awans na igrzyska w Tokio - mówił w lipcu prezes ZPRP, Andrzej Kraśnicki. Zgrupowaniem w Zielonej Górze Krowicki i reprezentacja zaczynają przygotowania do grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji, a w nieco dalszej perspektywie, wspomnianych igrzysk w 2020 roku. W piątek zespół zagra towarzysko ze Słowacją, dzień później - z Islandią lub Szwecją.

Krowicki na pierwsze zgrupowanie zaprosił 18 zawodniczek. W zespole są jego dotychczasowe liderki - Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk, ale głównym celem treningów jest przegląd kadry przed mistrzostwami w Szwecji. Stąd powołania dla sporej grupy młodych szczypiornistek, jak choćby grającej w I lidze Natalii Nosek z SMS-u ZPRP Płock.

Do kadry po kilkumiesięcznej przerwie wracają też Alina Wojtas i Kinga Grzyb. Obie zawodniczki w 2013 roku były w drużynie, która dotarła do półfinału mistrzostw świata w Serbii. Z udziału w kolejnym mundialu wykluczyły je kontuzje kolan.

ZOBACZ WIDEO: Łukasz Piszczek: po wygranej Borussii 6:0 w szatni nie było żartów z Legii [1/2]


We wtorek kadra odbyła pierwszy trening pod wodzą Krowickiego i jego sztabu. Selekcjoner główny nacisk kładł na taktykę. Zespół trenował w komplecie i pełnym składzie powinien też przystąpić do piątkowego meczu ze Słowaczkami. Początek spotkania o godz. 18:00.

Kadra reprezentacji Polski kobiet na turniej w Zielonej Górze: 

Bramkarki: Weronika Gawlik (MKS Selgros Lublin), Weronika Kordowiecka (Vistal Gdynia), Adrianna Płaczek (Pogoń Baltica Szczecin)

Rozgrywające: Kinga Achruk (Buducnost Podgorica, Czarnogóra), Ewa Andrzejewska (Kram Start Elbląg), Emilia Galińska (Neckersmuler SU, Niemcy), Marta Gęga (MKS Selgros Lublin), Monika Kobylińska (Vistal Gdynia), Karolina Kudłacz-Gloc (HC Lipsk, Niemcy), Natalia Nosek (SMS ZPRP Płock), Alina Wojtas (Larvik HK, Norwegia), Aleksandra Zimny (Pogoń Baltica Szczecin)

Skrzydłowe: Kinga Grzyb (Metraco Zagłębie Lubin), Katarzyna Janiszewska (Vistal Gdynia), Patrycja Królikowska (Pogoń Baltica Szczecin), Daria Zawistowska (Pogoń Baltica Szczecin)

Obrotowe: Joanna Drabik (MKS Selgros Lublin), Kamila Szczecina (Pogoń Baltica Szczecin)

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL