WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Ogromny pech zawodnika Vive. Patryk Walczak kontuzjowany

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka
W ligowym meczu Vive Tauronu Kielce przeciwko Gwardii Opole młody szczypiornista żółto-biało-niebieskich Patryk Walczak doznał kontuzji, która prawdopodobnie wykluczy go z gry do końca roku.

Obrotowy urazu doznał w pierwszej połowie spotkania 6. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn. Jego dłoń natychmiastowo obłożono lodem, ale okazało się, że niezbędne jest przeprowadzenie szybkich badań diagnostycznych. Zrobiono je jeszcze w trakcie meczu i wykazały one złamanie trzeciej, i czwartej kości śródręcza. 

Obrażenia oznaczają, że zawodnik będzie musiał przejść operację. Zabiegowi zostanie poddany jeszcze w tym tygodniu, ale i tak na powrót do gry będzie musiał poczekać kilka tygodni. Bardzo prawdopodobne jest, że jego przerwa w grze będzie wynosiła około dwóch miesięcy. 

Patryk Walczak zasilił szeregi mistrzów Polski w lipcu i pierwsze mecze w swoim wykonaniu w utytułowanej  drużynie może zaliczyć do udanych. Z każdym kolejnym spotkaniem rosła jego pewność siebie, coraz lepiej rozumiał się też z kolegami z boiska. 

Chociaż to dopiero początek sezonu, to już kolejna kontuzja w Vive Tauronie Kielce. Dopiero do gry wrócił Dean Bombac, wciąż leczy się Michał Jurecki, lekki uraz ma Piotr Chrapkowski, a wcześniej z małymi problemami zmagali się między innymi Sławomir Szmal, Uros Zorman , Krzysztof Lijewski i Tobias Reichmann.

ZOBACZ WIDEO: Adam Nawałka o Danii: musimy być świadomi, że czeka nas trudny mecz

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL