Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Elsa

ME 2016 kobiet: niespodziewana zmiana trenera u rywalek Polek. Thomsen zastąpiła Groenera

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacja Holandii kobiet, grupowy rywal polskich szczypiornistek podczas grudniowych mistrzostw Europy w Szwecji, ma nowego trenera. Z funkcji szkoleniowca niespodziewanie zrezygnował Henk Groener. Jego miejsce zajęła Helle Thomsen.

To koniec pewnej epoki w holenderskim szczypiorniaku. Groener był selekcjonerem kobiecej kadry od 2009 roku. To on jest twórcą ostatnich sukcesów drużyny - srebrnego medalu mistrzostw świata w Danii (2015) i awansu do półfinału igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

56-latek zapowiedział swoją rezygnację z pracy z kadrą we wrześniu, ale początkowo miał prowadzić zespół do końca roku. Pod jego wodzą Holenderki miały jeszcze zagrać w grudniu na mistrzostwach w Szwecji. Do tego jednak nie dojdzie.

Holenderska Federacja Piłki Ręcznej poinformowała, że od 30 września Groener nie jest już selekcjonerem reprezentacji. Jego miejsce zajęła Helle Thomsen, która w latach 2014-2015 prowadziła kadrę Szwecji. Pod jej wodzą Szwedki zdobyły brąz mistrzostw Europy. 

Thomsen podpisała z holenderską federacją umowę do końca 2016 roku. Jeśli kadra osiągnie w Szwecji dobry wynik, kontrakt może zostać przedłużony.

Holenderki to grupowe rywalki polskich szczypiornistek podczas grudniowych mistrzostw Europy. Biało-Czerwone zagrają ponadto z Francuzkami (wicemistrz olimpijski) oraz Niemkami. Początek turnieju 4 grudnia.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w piłce kobiet również padają wyjątkowe bramki. Zobacz gola z 50 metrów

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL