Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Jacek Bednarczyk

Co za pech! Jakub Łucak kontuzjowany

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Jakub Łucak doznał kontuzji. Doświadczony skrzydłowy prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe. Teraz czeka go kilka miesięcy przerwy.

Do feralnego zdarzanie doszło podczas piątkowego treningu. - Usłyszałem, jak coś chrupnęło. Miałem tę kontuzję wcześniej i mogę powiedzieć, że na dziewięćdziesiąt procent zerwałem więzadła krzyżowe - przyznaje Łucak w rozmowie z WP SportoweFakty.

W czwartek 27-latka czekają dodatkowe badania, a w kolejny poniedziałek konsultacja lekarska. Jeśli złe wieści się potwierdzą, skrzydłowego czeka zabieg i kilka miesięcy pauzy. - Liczę, że uda mi się wrócić na mecze fazy play-off - mówi sam zainteresowany.

Łucak ma ogromnego pecha. Kontuzje od trzech lat torpedują jego karierę. Najpierw po mistrzostwach Europy w Szwecji (2014) niemal całą rundę zabrał mu uraz ścięgna Achillesa. Skrzydłowy wrócił do gry jesienią i już w pierwszym meczu nowego sezonu zerwał więzadła krzyżowe.

Wiosną 2015 roku reprezentant Polski podpisał kontrakt z Vive Tauronem Kielce. Dla mistrzów Polski nie wystąpił ani razu, bo został wypożyczony do Śląska Wrocław. Tam w sezonie 2015/16 Łucak rozegrał 24 mecze i zdobył 111 bramek. Latem podpisał kontrakt z KPR-em RC Legionowo.

- Mogę zapewnić, że Kuba zostaje z nami - podkreśla wiceprezes klubu z Mazowsza Maciej Chodkowski. - Pomożemy mu i poczekamy, aż wróci do zdrowia. Liczymy, że jeszcze w tym sezonie pomoże naszej drużynie.

ZOBACZ WIDEO: Legia bez Mioduskiego? Wycofał się z bieżącej działalności (Źródło: TVP S.A.)

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL