Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / PGNiG SUPERLIGA

Sasza Buszkow i Przemysław Witkowski na dłużej w Górniku Zabrze

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Górnik Zabrze przedłuża kontrakty z zawodnikami. Nowe umowy z klubem podpisali bramkarz Przemysław Witkowski i białoruski prawoskrzydłowy Aleksandr Buszkow. Obaj zostaną w drużynie do 30 czerwca 2019 roku.

Buszkow to zawodnik z najdłuższym stażem w zabrzańskim klubie. Na Górny Śląsk trafił w 2009 roku z Universite Gomel. Przez lata był podstawowym zawodnikiem Górnika, później przyszło mu walczyć o miejsce w składzie z Patrykiem Kuchczyńskim. Teraz ponownie gra zdecydowanie więcej.

Jego dotychczasowa umowa z klubem wygasała wraz z końcem sezonu 2017/18. W środę kontrakt prolongowano o rok.

Na roczne przedłużenie umowy zdecydował się też Witkowski, który od połowy sierpnia przebywa na wypożyczeniu do czeskiego HC Banika Karvina. Do Górnika trafił rok wcześniej z pierwszoligowego KSSPR Końskie. W sezonie 2015/16 rozegrał 31 meczów.

To pierwsi zawodnicy, z którymi szefostwo Górnika przedłużyło umowy. Z końcem tego sezonu wygasają kontrakty m.in. Michała Adamuszka, Rafała Glińskiego, Marka Daćki i Adriana Niedośpiała.

We wtorek z klubu zwolniony został trener Mariusz Jurasik. Według informacji WP SportoweFakty, nowym szkoleniowcem zostanie Ryszard Skutnik.

ZOBACZ WIDEO Zrujnowane Zakopane. Następcy Małysza mają pod górkę... (źródło TVP)

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL