Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Walkower dla Metraco Zagłębia za mecz z Pogonią Baltica Szczecin!

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
W PGNiG Superlidze Kobiet doszło do niespodziewanego rozstrzygnięcia! Komisarz Ligi Związku Piłki Ręcznej przyznał walkower drużynie Metraco Zagłębia Lubin za mecz 2. kolejki z Pogonią Baltica Szczecin.

Mecz 2. kolejki pomiędzy Metraco Zagłębiem Lubin i Pogonią Baltica zakończył się pewnym zwycięstwem szczecinianek. Przyczyną zmiany wyniku na korzyść Miedziowych jest przekroczona liczba szczypiornistek spoza Unii Europejskiej w drużynie z Grodu Gryfa.

W spotkaniu wzięły udział Brazylijki - Moniky Karla Novais Bancilon, Ligia Costa da Silva, Barbara Buratto Brocardo i Białorusinka Hanna Jaszczuk. Limit ustalony przez ZPRP wynosi trzy zawodniczki, dlatego decyzją Komisarza Ligi przyznano lubiniankom walkower.

W składzie Miedziowych również znajdują się cztery szczypiornistki spoza UE. Podczas każdych zawodów jedna z nich zostaje jednak poza kadrą meczową.

ZOBACZ WIDEO Radović: To nasz najlepszy mecz w LM

Czy limit graczy spoza UE powinien zostać zwiększony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

 • znawca_abc Zgłoś
  Tak odstąpcie, chyba że drużyna przyjezdna nie ma licencji zawodniczek to walkower jak się patrzy :)
  • aragorn78 Zgłoś
   Abstrahując od tego czy Yashchuk mogła grać czy nie. Patrzcie co zrobił Espadon Szczecin w siatkówce mężczyzn. Mogli dostać walkowera bo u rywala grało w pewnym momencie 4
   Czytaj całość
   obcokrajowców, i tam nie ma wątpliwości czy któryś może grać jako Polak. Sprawa jasna. A i tak zrezygnowali z apelacji mimo że w rozgrywkach jeszcze seta nie wygrali. Trzeba po prostu postępować po sportowemu jeśli jest się sportowcem ... Chodzi o to by wygrać na boisku, a nie poza nim... Cieszę się że Espadon pokazał, że można grać fair. Przypomina mi się tu jeszcze sprawa z Celtic`iem ...
   • Wielbuond Zgłoś
    Tak jak NS przegrał za brak badań, tak ktoś w Pogoni dopuścił do tego stanu rzeczy. Też uważam, że zwycięstwo na parkiecie powinno się liczyć i szkoda, że gra się poza parkietem.
    Czytaj całość
    Ale w tym przypadku to nie ZL zawiniło, a dziadki z pezetpeeru miały fanaberię i wykorzystały kruczek prawny.Z innej beczki, ale a propos "karty Polaka". Jak to się ma do europejskich pucharów. Niby na parkiecie limitów nie ma, ale jakoś trzeba dotrzeć do krajów, gdzie potrzebne są te wizy. Czy taka zawodniczka/zawodnik są traktowani wtedy jako "kartoPolacy" czy jednak jako zawodnicy swojej narodowości?
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL