Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / SPR STAL MIELEC

Krzysztof Lipka i Stal zaczynają nowy etap. Plan - dyscyplina i porządek gry

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W sobotę SPR Stal Mielec po raz pierwszy wystąpi pod wodzą Krzysztofa Lipki. Doświadczony bramkarz zaczyna u podstaw. - Nasze założenia gry w obronie i ataku muszą być bardziej poukładane - mówi.

- Dotychczas naszym największym mankamentem był brak dyscypliny i podejmowanie indywidualnych pomysłów na grę. Nie było komunikacji, przez co notowaliśmy masę strat. W obronie ktoś decydował się na wyjście, stojący obok zawodnik o tym nie wiedział, robiły się dziury i tak traciliśmy łatwe bramki. To wszystko szczegóły, ale one ważyły na wynikach - uważa.

Lipka trenerem Stali został w czwartek. Drużynę objął wraz z Tomaszem Sondejem. Na stanowisku zastąpił Łukasza Rybaka, który w zeszłym tygodniu po porażce z Legionowem podał się do dymisji. Pod jego wodzą zespół w siedmiu meczach zdobył dwa punkty.

38-latek na nagłą poprawę rezultatów nie liczy, ale chce, by w zespole była większa dyscyplina. - Nie może być tak, że ktoś już na boisku wymyśli sobie zagrywkę, bo uzna, że to dobry pomysł. Chcemy poukładać naszą grę, tak, by każdy wiedział co ma robić - mówi.

- Personalnie, skład mamy taki, jaki jest. Nie możemy grać jednak jedną siódemką, dlatego będziemy starali się łatać dziury na newralgicznych pozycjach, ale tak, by każdy kto pojawi się na parkiecie, wiedział co ma robić - dodaje.

Funkcję trenera Lipka będzie łączył z grą. - Po tym, co ustaliłem z Tomkiem (Sondejem) i chłopakami, powinienem pogodzić te dwie funkcje. Zawodnicy wyrazili chęć, by funkcjonowało to w takiej formie. Tomek natomiast mocno angażuje się w pracę i wszystko powinno zmierzać w dobrym kierunku - kończy. W sobotę Stal zagra o 18:00 w Puławach z Azotami.

ZOBACZ WIDEO Zapłakany, chciał uciekać. Oto początki Cristiano Ronaldo. Wróci jeszcze do domu?

Decyzja o powierzeniu drużyny Lipce to dobry wybór Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):
Komentarze (0)
×
NajnowszeWyniki meczów
Pokaż więcej
PRZEJDŹ NA WP.PL