Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anders Eggert podczas ME 2016 WP SportoweFakty / Damian Filipowski / Anders Eggert podczas ME 2016

Problem mistrzów olimpijskich. Anders Eggert na dobre pożegna się z kadrą?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Reprezentacja Danii bez Andersa Eggerta? To możliwe. Skrzydłowy czasowo zawiesił występy w kadrze. Niewykluczone, że już nigdy nie założy koszulki mistrzów olimpijskich z Rio de Janeiro.

- Potrzebuję przerwy. Powiedziałem trenerowi Gudmundssonowi, że nie zagram na styczniowych mistrzostwach świata we Francji - opowiada w rozmowie z TV2.

34-letni Anders Eggert nie wyklucza, że na stałe pożegna się z reprezentacją. - Mam nadzieję, że nie mówię jeszcze ostatniego słowa, ale być może już nigdy nie zagram w reprezentacji - dodaje skrzydłowy SG Flensburg-Handewitt

Doświadczony gracz, zmagający się ostatnio z urazami (m.in. z powodu kontuzji łydki opuścił igrzyska w Rio de Janeiro), skoncentruje się na występach w drużynie klubowej. Eggert pozostanie we Flensburgu do końca sezonu 2016/2017. W kolejnych rozgrywkach wróci do ojczyzny, gdzie będzie reprezentować Skjern Handbold.

Rezygnacja skrzydłowego to bardzo zła wiadomość dla trenera Gudmundura Gudmundssona. Eggert jest drugim kluczowym zawodnikiem, z którego Islandczyk nie będzie mógł skorzystać. Kilka dni temu podobną deklarację, jak kolega z kadry złożył prawy rozgrywający Mads Christiansen.

ZOBACZ WIDEO Słynni sportowcy na zdjęciach z dzieciństwa. Rozpoznasz ich?


Pod nieobecność lewoskrzydłowego swoją szansę dostanie rewelacja ostatnich tygodni, Magnus Grubb Bramming z Team Tvis Holstebro oraz nadzieja duńskiego szczypiorniaka, 21-letni Magnus Landin.

Eggert w duńskiej kadrze rozegrał 159 spotkań (570 goli) i zdobył m.in. mistrzostwo Europy w 2012 roku oraz tytuł króla strzelców mistrzostw świata w 2013 roku.

Czy nieobecność Andersa Eggerta to duże osłabienie duńskiej kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL