Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dariusz Męczykowski / Na zdjęciu: Dariusz Męczykowski

Dariusz Męczykowski: W drugiej rundzie postaramy się o więcej punktów

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
UKS PCM Kościerzyna zajmuje obecnie ostatnie miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Ambicji i serca do gry drużynie Dariusza Męczykowskiego odmówić jednak nie można, co potwierdził niedzielny mecz z Metraco Zagłębiem Lubin.

Metraco Zagłębia Lubin nie miało łatwej przeprawy z kościerskim zespołem. UKS PCM nie przyjechał na Dolny Śląsk na wycieczkę. Drużyna gości od początku do końca wierzyła w korzystny rezultat i postawiła się wyżej notowanym Miedziowym.

- Przyjechaliśmy do Lubina powalczyć i myślę, że ten cel osiągnęliśmy. Zespół pograł całkiem fajną piłeczkę. Gramy jednak niestabilnie. Widać to chociażby po tym, że przegrywamy z drużyną z Kobierzyc, a potrafimy grać dobrze przeciwko Zagłębiu, które ma renomę i jest zdecydowanie lepsze. Powalczyć z takim zespołem to dla nas sukces. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby grała nasza najlepsza zawodniczka Agnieszka Białek. Niemniej cieszymy się z dobrej gry - powiedział po spotkaniu ósmej kolejki trener Dariusz Męczykowski.

Szkoleniowiec wierzy, że jego drużyna zacznie gromadzić punkty i utrzyma się w PGNiG Superlidze Kobiet. Obecnie UKS PCM Kościerzyna ma na swoim koncie trzy "oczka" i zamyka ligową tabelę. - Najważniejsze, aby teraz ustabilizować formę. Naszą siłą jest napór. Są to dziewczyny bardzo ambitne. Wiadomo też, że nie jesteśmy klubem, które ma wieloletnie doświadczenie. Cały czas je zbieramy. W drugiej rundzie postaramy się o więcej punktów - przyznał.

- Chcemy grać spokojniej, a nie tak jak w zeszłym roku, gdy ostatni mecz decydował, czy się utrzymamy. I to jest nasz główny cel. A gdyby udało się jeszcze parę oczek do góry, to byłoby fantastycznie - skomentował Męczykowski.

ZOBACZ WIDEO Hiszpański dziennikarz o zamkniętym stadionie Legii. "Musimy zareagować na tę przemoc"

Czy UKS PCM Kościerzyna utrzyma się w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL