Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: Jerzy Ciepliński

Jerzy Ciepliński: Tałant Dujszebajew powinien być zwolniony już na lotnisku

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jerzy Ciepliński był zbulwersowany zachowaniem Tałanta Dujszebajewa podczas meczu w Rumunii. Polacy przegrali dwa spotkania eliminacyjne do mistrzostw Europy. Doświadczony trener jest pesymistą, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość.

Jerzy Ciepliński był w szoku po tym, co zobaczył w Rumunii. - To skandal, że trener się tak zachowuje. To musi być napiętnowane. Tałant Dujszebajew powinien być zwolniony już na lotnisku ze swojej funkcji. Trener kadry musi być wzorem. Jestem oburzony jego zachowaniem, nie wnikając w niuanse techniczno-taktyczne. Musi być wzorem do naśladowania dla młodszych, którzy wspinają się na szczebelki drabiny sportowej - powiedział były trener żeńskiej reprezentacji Polski.

W ocenie doświadczonego szkoleniowca najbliższe lata nie zapowiadają się najlepiej. - Widać doskonale, że od jakiegoś czasu reprezentacja się wykrusza. Mieliśmy do czynienia z wyjątkową grupą zawodników o najwyższych umiejętnościach i potencjale sportowym. Lata jednak uciekają. Zrobiono bardzo mało, by uzupełnić reprezentację, zachować ciąg osobowy i utrzymać poziom sportowy. Trzeba za to winić wszystkich odpowiedzialnych za szkolenie sportowe w piłce ręcznej. Od wielu lat reprezentacje młodzieżowe nie osiągają żądnych wyników, a ludzie tym kierujący wciąż funkcjonują, niszcząc pokolenia zdolnych piłkarzy i piłkarek ręcznych - grzmiał Jerzy Ciepliński.

- Nie szanuje się polskich trenerów z doświadczeniem, którzy na pewno lepiej by tym wszystkim pokierowali od zagranicznych szkoleniowców sprowadzanych do kraju. Opieranie na nich siły szkoleniowej jest dla mnie nieporozumieniem. Za to odpowiedzialna jest grupa ludzi sterująca tym od lat. W samym pionie męskim jest 5-7 trenerów, którzy prowadziliby kadrę z większymi sukcesami. To, co nie zdaje egzaminu trwa od lat - dodał Ciepliński.

Czy najbliższe mistrzostwa należałoby poświęcić i postawić na młodszych zawodników, nawet kosztem wyniku? - Trzeba zadecydować w jakim cyklu się pracuje. W wielu krajach jest to cykl czteroletni, od igrzysk do igrzysk. Już teraz trzeba byłoby odmłodzić kadrę i postawić na tych, którzy będą mogli grać w Tokio. Na coś trzeba postawić, a punktem docelowym jest tu impreza czterolecia - stwierdził trener.

Czy ci młodzi szczypiorniści, którzy dostali szansę u Tałanta Dujszebajewa mogą mimo wszystko pójść śladami starszych kolegów? - Widać u nich wielką ambicję i wolę walki. Problem tkwi gdzie indziej, już podczas okresu szkoleniowego. Ze względu na brak sukcesów w kategoriach młodzieżowych, mają mniejsze szanse - zmartwił się Jerzy Ciepliński.

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

Czy zgadzasz się z opinią Jerzego Cieplińskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • GD-SP Zgłoś
  Brawo Panie Trenerze,tak trzeba głośno o tym mówić! Nie szanowanie polskich trenerów to zasługa związku który latami na to pracuje! I czy kogoś zastanawia dlaczego mając takie sukcesy
  Czytaj całość
  przez ostatnie lata żaden trener z Polski nie dostał angażu w znaczących ligach ? Po pierwsze Polska zawiść ! Zobaczcie jak "Jugole" preferują,popierają swoją nację w Niemczech,Francji czy Hiszpanii - o Austrii czy Szwajcarii nie wspomnę!Trenerzy ze Skandynawii ze sobą współpracują! Zobaczcie przez lata nie dochowaliśmy się pary sędziowskiej która regularnie gwiżdże na dużych imprezach! Kto jest winny?Teraz dalej do rzeczy - ciekawe jak by tak się zachował Polski trener,ciekawe jaki by był oddźwięk?! Sami się traktujemy jako "druga kategoria" a jak już jakiś Polak osiągnie sukces (zobaczcie Lewandowski ilu ma adwersarzy)Kiedyś w koszykówkę był każdy lepszy byle by był czarny. Co do TD trener jest wielki jak zrobi z niczego coś,do dzisiaj w każdym klubie TD miał samograjów którzy sami potrafili wyjść z opresji lub ilością która przechodziła w jakość "zajechać" każdy zespół. Schody u tego pana zaczęły i pokazały jego słabość prowadząc Węgry- zespół bardzo silny,ale widać że nie było chemii między trenerem a zawodnikami. Jak przyszło ustawić taktykę lub zmienić w trakcie meczu z Serbami trwał w zaparte że gra w obronie z jedynką to dobre rozwiązanie. Trener Rumunów pokazał co znaczy taktyka i jej realizacja,wyprzedzenie (czas dla niego) ruchów i przeciwstawienie się decyzjom TD.Żeby się nie rozpisywać udowadnianie KOSZTEM WYNIKÓW że zawodnik Kus jest odpowiednim na tą pozycję w reprezentacji (w klubie niech to robi ale Reprezentacja to dobro narodowe) i sposób obrony jest ustawiony pod Kusa! Żal było patrzeć jak trenerzy Serbii ,Rumunii wszystko ustawiali na grę środkiem gdzie były wjazdy a kołowy miał tyle miejsca że myślał pewnie że jest na treningu rzutowym! Trenerze Ciepliński Pan ma 100% racji , juz wcześniej o tym pisałem,ludzie w związku i szef wyszkolenia Pan Kuchta- przecież ten pan nie ma już w piłką ręczną jako szkoleniowiec kontaktu 15-20 lat, a chyba tu się dużo zmieniło?! Jako kibic to jak najbardziej związek jako biuro wycieczkowe organizuje wyjazdy na wielkie imprezy wszystkim przychylnym(olimpijczycy,sędziowie) którzy nie działają czynnie dla dobra PIŁKI RĘCZNEJ ,ale popierają tych co w ZPRwP mają wpływ na obsadę tych wycieczek. A może zamiast tych co teraz jeżdżą wysłać młodych perspektywicznych sędziów ,trenerów - to by zaprocentowało na przyszłość! Wiem zaraz dostanę joby,ale mi leży dobro dyscypliny i dodam że do teraz TD był moim idolem jako trener- Węgry tłumaczyłem "wypadkiem przy pracy" ale widzę że chyba jest drugie dno!
  • Mossad Zgłoś
   Kurcze , nie wiedzialem iz w tej pilce recznej w kadrach mlodziezowych zatrudnieni sa zagraniczni trenerzy. To faktycznie slabo pracowali jak jest teraz taka lipa.
   • Oleg Zgłoś
    Jak to dobrze, że to genialne, niedoceniane pokolenie trenerów pokroju Cieplińskiego, Cieślikowskiego, Motyczyńskiego, Kotwickiego również czeka zmiana pokoleniowa. Nie mówię, Ciepły
    Czytaj całość
    swoje zrobił swego czasu, ale ostatnie lata to marudzenie jest straszne. Tak lubił jeździć po Rasmussenie, bo go bolało że anonimowy wuefista robi z kadrą wyniki, ciekawe czy chociaż Krowickiego oszczędzi... Jakoś przed tym dwumeczem nikt z ekspertów nie odważył się złego słowa powiedzieć na Talanta, i jeszcze zarzuca Talantowi brak klasy, mówiąc żeby go zwolnić na lotnisku, baardzo profesjonalne. Co by nie powiedzieć, Talant jest bardzo inteligentnym gościem i bardzo mi się podobało jak skomentował aluzje Ciepłego i sołtysa Panasa :) Ciekawe czy Ciepły przekonał się wreszcie, że granie siódemką w polu nie jest takie głupie, jak kiedyś stękał na wizji... Pamiętam jak swego czasu po przegranej z Węgrami na MŚ Cieślikowski zadowolony tłumaczył w TV śniadaniowej, że nasza gra wyglądała jak ze starego niemieckiego podręcznika i zacierał ręce... Naprawdę, nie ma innych ekspertów? Może warto posłuchać ludzi chociażby z kadry Wenty, skoro mamy do nich taki szacunek, a nie słuchać leśnych dziadków z demencją starczą, bo jak widzę nie tylko Związek wiekowo nie nadąża

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL