Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski / Na zdjęciu: Kinga Grzyb, skrzydłowa Metraco Zagłębia Lubin i reprezentacji Polski

PGNiG Superliga Kobiet: starcie Dawida z Goliatem i derby Dolnego Śląska

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
W sobotę w PGNiG Superlidze Kobiet dojdzie do dwóch spotkań. W ramach 11. kolejki Pogoń Baltica Szczecin podejmie KPR Jelenia Góra, a beniaminek z Kobierzyc o komplet punktów zawalczy z Metraco Zagłębiem Lubin.

Przed drużyną ze stolicy Karkonoszy kolejne arcytrudne spotkanie. KPR Jelenia Góra przyjeżdża walczyć o punkty na teren wicemistrzyń Polski, które w sezonie 2016/2017 pokonał jak dotąd tylko MKS Selgros Lublin.

Choć ambicji niżej notowanym szczypiornistkom odmówić nie można, o niespodziankę w stolicy Pomorza Zachodniego będzie jednak bardzo, ale to bardzo trudno. Obie ekipy grają w PGNiG Superlidze Kobiet o zupełnie inne cele. Pogoń Baltica Szczecin marzy o mistrzostwie Polski, a zespół szkoleniowca Tomasza Konitza ma nadzieję na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. 

Pogoń Baltica Szczecin - KPR Jelenia Góra / 19.11, godz. 16.00

W ostatniej kolejce pierwszej rundy dojdzie także do walki o prymat na Dolnym Śląsku. Derby wyzwalają zawsze dodatkową dawkę emocji. Mówi się także, że mają swoje prawa i wszystko może się w nich wydarzyć.

Metraco Zagłębie Lubin chce uniknąć "nerwówki" i planuje od pierwszych minut narzucić rywalkom swoje tempo gry. - Jeśli poważnie myślimy o strefie medalowej, z takim rywalem musimy zwyciężyć - przyznała trener Miedziowych, Bożena Karkut. Ambitny beniaminek z Kobierzyc, w odróżnieniu od przeciwniczek, nie ma nic do stracenia. Czy to zaważy na losach sobotniego spotkania?

KPR Kobierzyce - Metraco Zagłębie Lubin / 19.11, godz. 17.00

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

Czy KPR Kobierzyce sprawi niespodziankę i pokona Metraco Zagłębie Lubin?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL