Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Liga Mistrzyń: zespół Karoliny Kudłacz-Gloc rozgromiony. Domowa przegrana drużyny Aliny Wojtas

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
To nie był dobry dzień w Lidze Mistrzyń dla drużyn, w których występują reprezentantki Polski. HC Lipsk został w 6. kolejce rozgromiony przez HC Vardar Skopje, a Larvik HK przegrał przed własną publicznością z RK Krimem Mercator.

HC Lipsk podszedł do spotkania z niepokonanym HC Vardarem Skopje poważnie osłabiony. Zespół Normana Rentscha nie był w stanie postawić się rozpędzonym rywalkom i w złym stylu pożegnał się z Ligą Mistrzyń. W meczu szóstej kolejki ze względu na kontuzje nie wystąpiły Karolina Kudłacz-Gloc, Shenia Minevskaja, Tamara Bosch, Michele Urbricht i Franziska Mietzner.

Macedoński zespół nie miał litości dla osłabionych rywalek. Bardzo dobrze dysponowany Vardar bawił się piłką ręczną, zszedł na przerwę z zaliczką trzynastu bramek, a po zmianie stron zwieńczył dzieło. Mecz w Lipsku był popisem reprezentantki Francji, Alexandry Lacrabere. Świetnie wyszkolona technicznie zawodniczka zagrała na stuprocentowej skuteczności i wpisała się na listę strzelczyń aż dziesięć razy.

Liga Mistrzyń (grupa B), 6. kolejka:

HC Lipsk - HC Vardar Skopje 22:45 (9:22)

Najwięcej bramek: dla HC Lipsk - Nele Reimer 5, Julia Weisse 5; dla Vardaru - Alexandra Lacrabere 10, Jovanka Radicević 5.

Fantastyczna dyspozycja strzelecka Marit Frafjord i Amandy Kurtović zdała się na nic. Larvik HK w sobotnim spotkaniu musiał uznać wyższość RK Krimu Mercator Ljubljana i stracił szansę na pierwsze miejsce w grupie D.

W meczu szóstej kolejki na parkiet wybiegła reprezentantka Polski, Alina Wojtas. Rozgrywająca skandynawskiej ekipy nie okrasiła swojego występu żadnym trafieniem. Urodzona w Nowym Sączu szczypiornistka będzie miała okazję podśrubować indywidualne statystyki w innych spotkaniach. Jej zespół awansował bowiem do rundy głównej Ligi Mistrzyń.

Liga Mistrzyń (grupa D), 6. kolejka:

Larvik HK - RK Krim Mercator Ljubljana 31:36 (14:17) 

Najwięcej bramek: dla Larvik HK - Marit Frafjord 10, Amanda Kurtović 10; dla RK Krimu Mercator - Elizabeth Omoregie 7, Alja Koren 6.

ZOBACZ WIDEO Nowiński: ten styl biało-czerwonych... Jestem zaskoczony (źródło: TVP SA)

Czy Larvik HK będzie liczyć się w walce o pierwsze miejsce w Lidze Mistrzyń?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL