WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA

Koniec epoki! Krzysztof Lijewski zawiesza grę w kadrze. Sławomir Szmal i Karol Bielecki też zrezygnują?

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Krzysztof Lijewski zawiesza występy w reprezentacji Polski, a podobny krok rozważają Sławomir Szmal i Karol Bielecki. Te informacje spadają na kadrę 50 dni przed startem Mistrzostw Świata 2017 we Francji.

Takiego zamieszania wokół reprezentacji szczypiornistów nie było co najmniej od czterech lat, gdy z gry w zespole po nieudanych kwalifikacjach do igrzysk w Londynie rezygnowali Marcin Lijewski, Mariusz Jurasik i Grzegorz Tkaczyk. Teraz - trzy miesiące po igrzyskach w Rio, a 50 dni przed MŚ 2017, drużynę narodową czekają wielkie zmiany.

We Francji kadra zagra bez Krzysztofa Lijewskiego. Ten sam krok rozważają Sławomir Szmal i Karol Bielecki, ale oni nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji. O niej poinformować mają w grudniu. 

Lijewski i Bielecki chcieli zakończyć występy w reprezentacji już po igrzyskach w Rio, kiedy z kadrą żegnali się Bartosz Jurecki i Adam Wiśniewski. Wtedy jednak Tałant Dujszebajew zdołał namówić ich na grę w listopadowych meczach z Serbią i Rumunią. 

Choć Lijewski nie zagra na styczniowych mistrzostwach, to nie kończy występów w reprezentacji definitywnie. Na razie 33-latek potrzebuje odpoczynku, bo jak podkreśla, ogromne zmęczenie odbija się na jego formie. Do kadry może wróci, ale nie wie kiedy to nastąpi. W kuluarach mówi się jednak, że coraz poważniej myśli o całkowitym zakończeniu kariery sportowej.

ZOBACZ WIDEO Borussia - Legia: Dziennikarz "Bild": Niebezpieczny mecz

Bielecki o swej decyzji poinformuje w grudniu, gdy końca dobiegną rozgrywki ligowe, a kadra rozpocznie przygotowania do turnieju we Francji. 34-latek jest przemęczony i już przed meczem z Rumunią słychać było głosy, że to jego ostatni występ w reprezentacji.

Sprawy nie chce komentować z kolei Szmal. W jego przypadku mówi się jednak, że opuścić miałby tylko mistrzostwa we Francji, a później - jeśli taka byłaby wola selekcjonera - mógłby powrócić do zespołu. 

Lijewski, Bielecki i Szmal od lat są liderami reprezentacji. W dorobku mają trzy medale mistrzostw świata. Pierwszy z nich zagrał w ponad 180 meczach kadry, a Bielecki i Szmal - w ponad 250. Rzucili ponad 1400 bramek.

W ciągu ostatnich 450 dni każdy z nich wystąpił w blisko 100 meczach klubu i drużyny narodowej.

Kadra na mistrzostwach we Francji będzie bronić brązowego medalu wywalczonego w 2015 roku w Katarze. W fazie grupowej turnieju zagra z Francją, Norwegią, Rosją, Brazylią i Japonią. Początek turnieju 11 stycznia.

Karol Bielecki i Sławomir Szmal zagrają jeszcze w reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

    Pokaż więcej komentarzy (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL