Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

Beniaminek z Elbląga zagra w Płocku bez kluczowych zawodników

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Tylko 11 zawodników Mebli Wójcik Elbląg zagra w meczu 13. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn z Orlen Wisłą Płock. Na Mazowsze nie pojechał m.in. Daniel Żółtak.

Trener Jacek Będzikowski nie będzie miał w Płocku zbyt dużego pola manewru. Od dłuższego czasu poza kadrą meczową pozostają Kamil Netz i Damian Malandy. Pierwszy z nich jeszcze przed inauguracją sezonu zerwał więzadła krzyżowe i będzie pauzować jeszcze przez kilka miesięcy. Z urazem pachwiny zmaga się jeden z liderów Paweł Adamczak i także nie pojawi się na parkiecie wicemistrzów Polski.

Po ostatnim pojedynku z Chrobrym Głogów lista kontuzjowanych zrobiła się dłuższa. Jakub Malczewski na Dolnym Śląsku uszkodził bark i jego występ w Płocku jest wykluczony. Bardzo złą wiadomością dla Meblarzy jest nieobecność podstawowego bramkarza Bartosza Dudka i szefa elbląskiej obrony, Daniela Żółtaka. Obaj zmagają się z mniej poważnymi urazami, ale sztab beniaminka nie chce ryzykować pogłębienia kontuzji.

Z Orlen Wisłą Płock zagra 11 Meblarzy. Spotkanie zaplanowano na 30 listopada o godzinie 18.00. W pierwszej rundzie beniaminek niemal do ostatnich minut toczył wyrównany bój z podopiecznymi Piotra Przybeckiego, przegrywając ostatecznie 24:29.

ZOBACZ WIDEO Alina Wojtas: W Szwecji najważniejsza będzie defensywa

Czy Orlen Wisła Płock pokona Meble Wójcik Elbląg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL