Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / PAP/Adam Warżawa

Polska nie do poznania. Tałant Dujszebajew powołał kadrę na mistrzostwa świata

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Tałant Dujszebajew ogłosił 21-osobowy skład reprezentacji Polski na przygotowania do styczniowych mistrzostw świata we Francji. W kadrze doszło do rewolucji - nie ma w niej m.in. Mateusza Kusa oraz kontuzjowanego Michała Jureckiego.

W składzie brakuje też Karola Bieleckiego, Sławomira Szmala i Krzysztofa Lijewskiego, którzy w listopadzie zakończyli występy w drużynie narodowej.

Dujszebajew zapowiadał przebudowę reprezentacji i rozpoczyna ją pełną parą. Powołanie na startujące 15 grudnia zgrupowanie dostali m.in. Arkadiusz Moryto, Patryk Walczak, Paweł Niewrzawa i Adam Morawski. Są też bracia Gębalowie, Krzysztof Łyżwa, Adrian Nogowski i Marek Daćko, którzy swoją szansę otrzymali już w listopadzie.

Do drużyny po latach wraca Adam Malcher, a na treningi zaproszony został Mateusz Kornecki. On z zespołem będzie jednak wyłącznie do przyjazdu Piotra Wyszomirskiego.

Kadra okres przygotowawczy spędzi w Kielcach i Pruszkowie. Na początku stycznia drużyna wyleci do Hiszpanii na towarzyski turniej. Bezpośrednio stamtąd uda się do Francji, gdzie 11 stycznia rozpoczną się mistrzostwa świata.

Grupowymi rywalami Polaków będą Francja, Brazylia, Norwegia, Rosja i Japonia. Do fazy pucharowej awans wywalczą po cztery drużyny z każdej grupy.

Kadra reprezentacji Polski:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Malcher (KPR Gwardia Opole), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo, Niemcy)

Rozgrywający: Piotr Chrapkowski (Vive Tauron Kielce), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Łukasz Gierak (TuS N-Luebbecke, Niemcy), Mariusz Jurkiewicz  (Vive Tauron Kielce), Krzysztof Łyżwa (KS Azoty Puławy), Paweł Niewrzawa (Wybrzeże Gdańsk), Paweł Paczkowski (Vive Tauron Kielce), Rafał Przybylski (KS Azoty Puławy)

Skrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Mateusz Jachlewski (Vive Tauron Kielce), Przemysław Krajewski (KS Azoty Puławy), Arkadiusz Moryto (Zagłębie Lubin), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Marek Daćko (NMC Górnik Zabrze), Maciej Gębala (Orlen Wisła Płock),Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)

ZOBACZ WIDEO Guilherme: To był perfekcyjny wieczór

Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (56):

 • Heniek ZPoczty Zgłoś
  Kus gra źle, Kus nie powołany bo odpoczywać będzie jako obrońca nr 1 w ekipie z Kielc tez źle... Ogarnijcie się tam w Płocku, bo wam zawsze źle :D
  • jerseyus Zgłoś
   115 komentarzy, głównie o Kusie, Dujszebajewie i różnych powiązaniach. A wystarczyło wziąć niezależnego trenera, nieuwikłanego w wojenkę płocko-kielecką. Wtedy powołania byłyby
   Czytaj całość
   pozbawione jakichkolwiek podejrzeń (i słusznych i wymyślonych). Ale po co? Przecież tak było najłatwiej, prawda Kraśnicki - emerycie? Dziękuję Ci w imieniu własnym i tych, którzy się ze mną zgadzają.
   • wawiak Zgłoś
    Nie ma co ukrywać, że kadra mocno zmieniona. Zawsze jest kwestia czy to są najlepsi. Chyba na dzisiaj tak. Wybrani z perspektywą gry za cztery lata.MŚ we Francji będą imprezą dla nich
    Czytaj całość
    bardzo dobrym sprawdzianem. Zobaczą gdzie są. Osobiście nie spodziewam się jakichś spektakularnych sukcesów, ale impreza ta nie jest specjalnie ważna.Dużo ważniejsze będą następne MŚ. Te nie dają nic, więc i nie ma nic do stracenia.Duże pole do pokazania swojego warsztatu ma trener Dujszebajew. Doskonała okazja do nauczenia, a w zasadzie udoskonalenia, gry następców naszego srebrnego pokolenia. Następcy nie stanowią na dzisiaj takiej klasy, ale nikt im nie zabrania doskonalenia się. Tamci też nie od razu byli mistrzami. Trenerowi też wszyscy (głównie trenerzy klubowi) powinni starać się pomóc.Póki co poczekajmy. Efekty głębokiej zmiany dadzą o sobie znać. Oby na plus. Według mnie czekają nas porażki, ale za to jaki będzie smak zwycięstw za jakiś czas. O wiele więcej niż wygranych, na dzisiaj oczekuję mądrej, ułożonej gry. Poprawy gry w obronie, w przewadze, w kontrze.Na koniec kwestia Kusa. Jego nieobecność wywołała masę komentarzy. Napiszę tylko : nie żal mi jego nieobecności w kadrze. Niech sobie gra w VIVE, i starczy. Chcą go tam, zadowoleni są z jego gry i postępów. Zwłaszcza trener.Pozdrawiam.
    Wszystkie komentarze (56)

    Komentarze (56)

    ×
     Wszystkie komentarze (56)
     PRZEJDŹ NA WP.PL