Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piłkarki ręczne Ruchu bez trenera

Maciej Madey
Maciej Madey
Zarząd wicelidera rozgrywek I ligi kobiet, Ruchu Chorzów, nieoczekiwanie zdecydował rozstać się ze swoim szkoleniowcem, Jarosławem Knopikiem.

Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów w - zakończonej niedawno - pierwszej rundzie rozgrywek I ligi radziły sobie więcej niż przyzwoicie. Celem stawianym przed zespołem był, od początku rozgrywek, szybki powrót do Superligi. I póki co wydaje się być jak najbardziej w ich zasięgu - chorzowianki zimę spędzą na drugim miejscu w tabeli (mają tyle samo punktów co lider, MTS Kwidzyn).

Szczypiornistkom Ruchu jesienią przytrafiły się dwie wpadki - remis z SMS ZPRP Płock i porażka z MTS (pozostałe 8 spotkań wygrały). W środę przegrały z SPR Olkusz i odpadły z Pucharu Polski. Po tym spotkaniu zarząd spotkał się z trenerem Jarosławem Knopikiem i podjął decyzję o zakończeniu współpracy. - Mieliśmy inne wizje rozwoju i prowadzenia drużyny. Działacze podjęli taką decyzję, ale mieli do niej prawo i w pełni to akceptuję - komentuje szkoleniowiec. - To nie była moja decyzja, piłka była po stronie działaczy - dodaje.

Knopik w lipcu podpisał z Ruchem roczną umowę z opcją automatycznego przedłużenia o kolejny sezon (w przypadku awansu do Superligi). Strony umówiły się jednak na spotkanie w grudniu, które miało zadecydować, czy współpraca będzie kontynuowana. - W klubie oczekiwano zwycięstw na każdym polu - w Pucharze czy zespole juniorskim. Dla mnie priorytetem była pierwsza liga. Nie szukam usprawiedliwień, ale mieliśmy ostatnio problemy z kontuzjami kilku dziewczyn i to nie ułatwiło sprawy - ocenia Knopik.

Od stycznia Niebieskie będą więc mieć nowego trenera. - Dziewczyny już się dowiedziały, i - nie powiem - łzy zakręciły nam się w oczach. Udało się przez ten krótki czas stworzyć fajny zespół. Poza tym jako człowiek z Pomorza świetnie poczułem się na Śląsku. Spotkałem wielu życzliwych ludzi i jestem im za to wdzięczny - podkreśla.

Knopik przed objęciem Ruchu pracował w męskim szczypiorniaku - trenował MKS Grudziądz i AZS UKW Bydgoszcz. Prowadził także akademicki zespół pań z Bydgoszczy, czy drużyny beach handballu w Piotrkowie, był selekcjonerem młodzieżowej kadry mężczyzn w piłce ręcznej plażowej.

ZOBACZ WIDEO Popis skuteczności PSG. Mistrz Francji demoluje! - zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy zarząd Ruchu podjął dobrą decyzję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL