WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / ELSA

Mateusz Jachlewski nowym kapitanem reprezentacji Polski

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Mateusz Jachlewski będzie kapitanem reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych podczas mistrzostw świata we Francji. 32-letni skrzydłowy zastąpi Mariusza Jurkiewicza, który ze względu na kontuzję barku nie zagra na turnieju.

Dla Jachlewskiego będzie to szósta impreza mistrzowska w karierze. W reprezentacji zadebiutował w 2004 roku. Trzy lata później wywalczył z kadrą srebro mistrzostw świata w Niemczech. Dotychczas zagrał w 124 meczach i rzucił 259 bramek.

We Francji kapitanem kadry miał być Jurkiewicz, który w końcówce niedzielnego meczu z Argentyną - ostatniego testu Polaków przed mistrzostwami - doznał kontuzji barku. Rozgrywający wrócił już do kraju i w środę przejdzie badania w Poznaniu.

Pod nieobecność Jurkiewicza Jachlewski będzie najbardziej doświadczonym zawodnikiem w kadrze Tałanta Dujszebajewa. Na turniejach mistrzowskich 32-latek zanotował już 38 występów i zdobył 88 bramek.

W ostatnich miesiącach zawodnicy wybierani na kapitana drużyny narodowej nie mają szczęścia - na początku grudnia urazu dłoni doznał Michał Jurecki, który miał być we Francji liderem kadry, a w miniony weekend problemy zdrowotne dopadły Jurkiewicza.

Polacy pierwszy mecz na mistrzostwach rozegrają w czwartek, 12 stycznia. Ich rywalem będą Norwegowie. Początek spotkania o godz. 20:45.

ZOBACZ WIDEO Problemów na Dakarze ciąg dalszy (źródło: TVP SA)

Wybór Mateusza Jachlewskiego na kapitana kadry uważasz za słuszny?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

    Pokaż więcej komentarzy (7)
    PRZEJDŹ NA WP.PL