WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP/EPA / Eddy Lemaistre

Francja - Polska. Nikola Karabatić: Wasz zespół jeszcze wróci!

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
- Wasz zespół w ogóle mnie nie zaskoczył - mówi po meczu Polska - Francja (25:26) rozgrywający rywali, Nikola Karabatić. - Macie dobrą drużynę. Dziwiłem się, kiedy męczyliście się z Brazylią czy Japonią.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa rozegrali w czwartek swój najlepszy mecz na mistrzostwach świata. Biało-Czerwoni walczyli z gospodarzami turnieju jak równy z równym, a o sukcesie rywali przesądziła ostatnia akcja.

- Macie niezły zespół oraz nowych, dobrych zawodników - podkreśla Nikola Karabatić w rozmowie z WP SportoweFakty. - Wiele drużyn narodowych się teraz zmienia, nadchodzi nowa generacja. A wy pokazaliście już, że potraficie grać na naprawdę wysokim poziomie i szkoda, że wypadliście z walki o mistrzostwo świata. To pokazuje, jak wysoki był poziom grupy, w której rywalizowaliśmy.

Gwiazdor reprezentacji Francji nie ma wątpliwości: obecne problemy naszej drużyny są chwilowe. - Teraz wam się nie udało, ale tak wygląda sport. Jestem pewien, że Polska jeszcze wróci! - mówi.

W naszej drużynie największe wrażenie robią na nim bramkarze oraz Tomasz Gębala. - Macie fizyczny, agresywny zespół, a Dujszebajew to świetny trener. Jeden z najlepszych - podkreśla Karabatić. - Czasem w sporcie kompetencja jednak nie wystarcza, potrzeba też odrobiny szczęścia. Czas pokaże, czy ten trener poprowadzi Polskę do sukcesu.

Kamil Kołsut z Nantes

ZOBACZ WIDEO Francja - Polska: Moryto zawstydził Omeyera
Francja - Polska: Moryto zawstydził Omeyera

Czy zgadasz się z opinią Nikoli Karabaticia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL