Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Simon Hofmann

Kolejny zawodnik opuszcza Rhein-Neckar Loewen. Hendrik Pekeler w THW Kiel

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Hendrik Pekeler po zakończeniu sezonu 2017/18 przeniesie się z Rhein-Neckar Loewen do THW Kiel. Niemiecki kołowy podpisał z aktualnym wicemistrzem kraju trzyletni kontrakt.

Dla 25-latka będzie to drugi pobyt w kilońskiej drużynie. Wcześniej Pekeler był zawodnikiem "Zebr" w latach 2008-2010, ale nie zdołał wówczas przebić się do pierwszego składu zespołu.

Z THW kołowy trafił do Bergsicher, które dwa lata później zamienił na TBV Lemgo. Od poprzedniego sezonu jest natomiast graczem Lwów z Mannheim.

Obrotowy to aktualny mistrz Europy i brązowy medalista igrzysk olimpijskich. W dorobku ma też dwa tytuły mistrza Niemiec (jeden z THW i jeden z Rhein-Neckar), mistrzostwo Europy juniorów i młodzieżowe mistrzostwo świata.

25-latek wyznał, że o jego przeprowadzce do Kilonii zadecydowały względy rodzinne. - Wraz z moją malutką rodziną będziemy mogli zbliżyć się do naszych rodziców. Pochodzę z północy kraju i naturalne było dla mnie, że kiedyś wrócę w te strony - powiedział.

ZOBACZ WIDEO Piotr Żyła: Kamil Stoch z konkursu na konkurs pokazuje, że jest najlepszy

Niemiec rozgrywa obecnie swój szósty sezon na boiskach Bundesligi. Dotychczas zanotował 143 mecze, w których rzucił 382 bramki.

Jego odejście z Mannheim oznacza, że w Rhein-Neckar dojdzie do niemal całkowitej zmiany na kole. Oprócz Pekelera klub w 2018 roku opuści również Hiszpan Rafael Baena, a w tym samym czasie wygaśnie umowa defensora (ale też obrotowego) Gedeona Guardioli.

Jak oceniasz transfer Pekelera do Kiel?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL