Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Real Astromal - SMS ZPRP. Bohater Giernas

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
SMS ZPRP Gdańsk prowadził już różnicą czterech bramek w Lesznie. W ciągu 19 minut, 10 bramek dla Realu Astromal zdobył jednak Marcin Giernas. Gospodarze wygrali 27:23 i dwa punkty zostały w Lesznie.

W tym sezonie SMS ZPRP kilka razy potrafił już zaskoczyć bardziej doświadczonych rywali. Na inaugurację drużyna, którą prowadzi Dariusz Tomaszewski pokonała Real Astromal 33:27. Również i tym razem gdańszczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. W ciągu szesnastu minut stracili zaledwie cztery bramki.

W tym czasie bramki rzucali m.in. Patryk Mauer, czy Piotr Jarosiewicz. Po trafieniu tego pierwszego, ekipa z Gdańska prowadziła już 9:5. Czterobramkowa przewaga gości z liceum utrzymywała się niemal do przerwy. Wynik pierwszej połowy ustalił Marcin Giernas, który chwilę wcześniej zaczął imponować na boisku.

Od stanu 10:14, na boisku panował właśnie Giernas, który w 41. minucie miał już na swoim koncie dziesięć bramek! Chwilę wcześniej Real Astromal po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca.

Giernasa w ważnym momencie wsparł jeszcze Michał Przekwas. SMS ZPRP co prawda starał się walczyć i na dwie minuty przed końcem zmniejszył stratę z czterech, do dwóch trafień. Nie wystarczyło to jednak na ekipę z Wielkopolski, która ostatecznie wygrała 27:23.

ZOBACZ WIDEO Aleksandar Vuković: Uwierzmy w siebie, stać nas na pokonanie Ajaxu!

Real Astromal Leszno - SMS ZPRP Gdańsk 27:23 (10:13)

Real Astromal: Musiał, Skorupiński - Giernas 12, Przekwas 5, Meissner 3, Krystkowiak 3, Bartłomiejczyk 2, Misiaczyk 2 oraz Leder, Pochopień, Wierucki, Szkudelski, Łuczak, Nowak.
Karne: 5/6.
Kary: 6 min. (Szkudelski 4 min., Nowak 2 min.).

SMS ZPRP: Bartosik, Pyrka - Jarosiewicz 6, Mauer 5, Komarzewski 3, Rogalski 2, Zarzycki 2, Rybski 2, Gądek 1, Koselski 1, Orpik 1 oraz Sobczyk.
Karne: 3/5.
Kary: 10 min. (Koselski 4 min., Mauer, Komarzewski, Orpik - po 2 min.).

Sędziowie: T.Christ, G.Christ.

Który zespół na koniec sezonu będzie wyżej w tabeli?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL