Najnowsze Wyniki/Kalendarz
KIF Kolding w czasie występów w Lidze MistrzówWP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: KIF Kolding w czasie występów w Lidze Mistrzów

Powolny upadek KIF-u Kolding?

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Rok temu rywalizowali z Vive Tauronem Kielce w Lidze Mistrzów, w nowym sezonie zmagają się z olbrzymimi problemami. KIF Kolding dokończy obecne rozgrywki, ale przyszłość klubu stoi pod znakiem zapytania.

Kilka dni temu gruchnęła wiadomość, że KIF od kilku miesięcy zalega z wypłatami. Zagraniczni zawodnicy zaczęli rozglądać się za nowymi pracodawcami. Do Barcelony przeniósł się Antonio Garcia, Fabio Chiuffa wybrał ofertę ABANCA Ademar León (od nowego sezonu). Konstantin Igropulo i Niko Mindegia także rozważali odejście.

Włodarze klubu znaleźli ostatecznie środki, by wypłacić należności. Jednocześnie działacze poinformowali, że w przyszłym sezonie budżet klubu będzie niższy. Co to może oznaczać? Według nieoficjalnych wieści masową ewakuację. Zespół najprawdopodobniej dokończy sezon w niezmienionym składzie, ale wątpliwe, że zawodnicy klasy Igropulo czy Mindegii pozostaną w Kolding na kolejne rozgrywki. 

To nie koniec złych informacji. Karierę zakończą byli reprezentanci Danii Lars Jorgensen i Kasper Hvidt, a z podobnym zamiarem nosi się Bo Spellerberg. Wydaje się, że po zakręceniu kurka z pieniędzmi KIF może stracić miejsce w duńskiej czołówce, a tym samym kwalifikację do europejskich pucharów.

ZOBACZ WIDEO: Siedziała w więzieniu, poniżała rywalki. Teraz zmierzy się z polską mistrzynią

Czy KIF Kolding zdoła utrzymać obecną kadrę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL