Najnowsze Wyniki/Kalendarz
VLADAN LIPOVINA W STROJU HSG WETZLARGetty Images / VLADAN LIPOVINA W STROJU HSG WETZLAR

Kolejny zawodnik rezygnuje z gry dla reprezentacji Czarnogóry

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Trwa zamieszenie wokół reprezentacji Czarnogóry w piłce ręcznej mężczyzn. Po tym, jak grę w drużynie narodowej zawiesili Vuko Borozan i Nebojsa Simić, na ten sam krok zdecydował się 24-letni Vladan Lipovina.

O decyzji prawego rozgrywającego donosi czarnogórska gazeta "Vijesti". Według jej informacji, Lipovina zawiesił występy w drużynie narodowej ze względu na chaos, jaki aktualnie jest w reprezentacji i krajowej federacji.

Czarnogórskim zespołem targają problemy od jesieni zeszłego roku. Wówczas, zaledwie dzień przed meczem eliminacji ME 2018, z prowadzenia drużyny zrezygnował Ljubomir Obradović. Doświadczony trener został na treningu kadry zaatakowany przez dwóch byłych reprezentantów kraju. Jednym z nich był starszy brat Lipoviny, Vukan.

W zeszłym tygodniu z gry w kadrze zrezygnowali natomiast Vuko Borozan i Nebojsa Simić. Czarnogórska federacja poinformowała, że obaj zawodnicy otrzymali oferty występów dla innych reprezentacji i zamierzają z nich korzystać. W marcu byli zresztą z wizytą w Katarze.

Lipovina jeszcze rok temu w był podstawowym zawodnikiem reprezentacji. W styczniu 2016 wystąpił z drużyną na EHF Euro w Polsce. W trzech meczach rzucił osiem bramek. Potem zagrał w kadrze jeszcze w czerwcu w eliminacjach do MŚ 2017. Od tego czasu nie dostał już jednak powołania.

24-latek w przeszłości występował m.in. w BM C. Encantada, Metalurgu Skopje i HSG Wetzlar. Obecnie jest graczem klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Al-Nasr Dubaj SC.

ZOBACZ WIDEO Chile wykonało zadanie - zobacz skrót meczu z Wenezuelą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Uważasz, że Vladan Lipovina przyjmie wkrótce obywatelstwo innego kraju i zagra w innej reprezentacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Przemek Sulewski Zgłoś
  Ciekawe ile Katar placi federacji swiatowej ze na takie jaja pozwala
  • Grzymisław Zgłoś
   Problem z niechęcią do gry w kadrze Czarnogóry widzę taki, że to państewko jest w praktyce sztucznym tworem politycznym, pomimo istnienia języka czarnogórskiego, ludzie deklarujący
   Czytaj całość
   narodowość czarnogórską w większości używają języka serbskiego. Państwo istnieje od 11 lat i żaden kandydat do reprezentacji nie urodził się w czasach niepodległego państwa.Jakoś mnie ten brak identyfikacji z nowo powstałym krajem nie dziwi.Jeśli kiedyś Donbas uzyska podobny status uznawany nie tylko przez Rosję, ale przez pół świata, to w tamtejszej reprezentacji też nie będzie chciała grać większość ludzi do tego uprawnionych.A czy będą grali w Katarze, ZEA, czy Serbii... Niesmaczne, ale w Polsce, w innych dyscyplinach(wielu piłkarzy, amerykańscy koszykarze, Rune Holta) też takie praktyki niestety się zdarzały.
   • horst sz. Zgłoś
    Katar to jest raczej przyczyna tego zamieszania - podkupili ich, a ci zawodnicy chcą wyjść z twarzą z całej sytuacji i kreują konflikt z trenerem.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL