Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gabor CsaszarWP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Na zdjęciu: Gabor Csaszar

Gabor Csaszar zostaje w Kadetten Schaffhausen do 2021 roku

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Gabor Csaszar nie zamierza wyjeżdżać z Szafuzy. Węgierski playmaker podpisał z miejscowym Kadetten nowy kontrakt, ważny do 30 czerwca 2021 roku. - Ja i moja rodzina czujemy się tutaj bardzo komfortowo, a to dla mnie niezwykle ważne - stwierdza.

32-latek występuje w szwajcarskim klubie od początku 2015 roku. Do Szafuzy przyjechał z Paryża, gdzie przez długi czas był jedynie rezerwowym. W Kadetten z miejsca stał się liderem zespołu. Teraz jest niezastąpiony.

- Doświadczenie, jakie posiada Gabor, jest bardzo istotne dla naszego młodego zespołu, dlatego zdecydowaliśmy się podpisać z nim długoterminową umowę - wyjaśnia prezydent Kadetten, Giorgio Behr.

Kadetten to siódmy klub w karierze Csaszara. Węgier gry w piłkę ręczną uczył się w Dunaferr, z którego wyjechał w 2007 roku. Przez trzy następne lata grał dla duńskiego Viborg HK, hiszpańskiego CB Cantabria Santander oraz francuskiego Chambery. W 2010 roku podpisał umowę z Veszprem, które po trzech kolejnych sezonach zamienił na PSG.

Z Kadetten Csaszar dwukrotnie zdobył mistrzostwo Szwajcarii i raz wygrał rozgrywki krajowego pucharu. W obecnych rozgrywkach w 14 meczach fazy grupowej Ligi Mistrzów rzucił aż 84 bramki i mimo że pozostałe klubu rozegrały o dwa mecze więcej, wciąż zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji strzelców.

W ostatnich dniach nową umowę z Kadetten podpisał trener Peter Kukucka. Zawodnikiem szwajcarskiego klubu jest Michał Szyba.

ZOBACZ WIDEO Himalaista Adam Bielecki marzy o zimowym wejściu na K2. "To wielkie wyzwanie"

Czy Kadetten obroni w tym sezonie tytuł mistrzowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL