Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK

AZS Łączpol AWFiS - KPR. Gdańszczanki wygrały u siebie

Joanna Chmara
Joanna Chmara
Mecz drugiej kolejki rundy zasadniczej PGNiG SUperligi zakończył się zwycięstwem AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk. Liderki grupy spadkowej pokonały KPR Kobierzyce 27:23.

Spotkanie w Gdańsku dobrze rozpoczęły przyjezdne. Zawodniczki KPR Kobierzyce szybko wyszły na prowadzenie, wykorzystując błędy przytrafiające się szczypiornistkom AZS-u. Na środku rozegrania duże problemy gdańskiej obronie sprawiała Beata Skalska, po której rzucie w 7. minucie podopieczne Tomasza Folgi prowadziły 4:2. 

Wkrótce jednak obudziły się gospodynie. W 14. minucie gol Pauli Mazurek zapoczątkował serię bramek dla zawodniczek prowadzonych przez Edytę Majdzińską. Chwilę później po samotnej kontrze Katarzynę Demiańczuk pokonała Adrianna Górna, po bramce dołożyły też Katarzyna Skonieczna i Roxana Cirjan

Przez dłuższy czas utrzymywała się trzybramkowa przewaga gospodyń. W końcówce pierwszej połowy sporo błędów popełniały zawodniczki z Kobierzyc. Zaowocowało to kolejnymi straconymi bramkami. Do przerwy gdańszczanki prowadziły 17:12.

Drugą połowę w barwach KPR-u dobrze rozpoczęła Julia Walczak. Coraz więcej błędów w obronie zaczęło przytrafiać się gospodyniom, co dawało podopiecznym trenera Folgi szansę na odrobienie części strat. 

ZOBACZ WIDEO Szczere słowa Adama Bieleckiego o dramatycznej śmierci kolegów na Broad Peak

Od 37. minuty gdańszczanki męczyły się w ataku, nie mogąc przez niemal 10 minut oddać celnego rzutu. Wykorzystały to zawodniczki z Kobierzyc i w 48. minucie zbliżyły się na różnicę trzech bramek. Decydująca faza meczu była już dużo lepsza w wykonaniu akademiczek. Do końca utrzymywały bezpieczne prowadzenie, skutecznie powstrzymując zapędy beniaminka.

Trzy minuty przed końcem po raz piąty w trakcie spotkania piłkę w bramce umieściła Paula Mazurek, a kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem ze skrzydła trafiła Kinga Jakubowska. Mecz zakończył się wynikiem 27:23.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - KPR Kobierzyce 27:23 (17:12)

AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Bielak, Kajumowa - Mazurek 5, Hartman 1, Gędłek 1, Kalska 1, Górna 5, Karwecka, Cirjan 3, Skonieczna 5, Świerczek 4, Tomczyk, Masna 2
Karne: 3/3
Kary: (Masna, Mazurek - po 4 min., Cirjan 2 min.)

KPR:
Demiańczuk, Słota - Jakubowska 3, Skalska 6, Mączka 4, Janczak 2, Wesołowska, Kuczkowska, Kaźmierska 2, Łyszczyk, Szymańska 1, Mazguła, Daszkiewicz, Sobczyk, Walczak 4, Michalak 1
Karne: 2/2
Kary: (Szymańska, Kaźmierska - po 2 min.)

Czy KPR Kobierzyce utrzyma 2. pozycję w grupie spadkowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL