WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Anna Dembińska

El. ME 2018 kobiet: Polki poznały rywalki. Stare znajome na drodze do Francji

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Reprezentacje Czarnogóry, Słowacji i Włoch będą rywalami polskich szczypiornistek w walce o wyjazd na Mistrzostw Europy 2018 we Francji. Pierwsze mecze pod koniec września.

Awans na mistrzostwa wywalczą po dwie drużyny z każdej z siedmiu grup oraz najlepszy zespół z trzeciego miejsca. Przy takim losowaniu i zasadach kwalifikacji, przebudowywana przez Leszka Krowickiego kadra nie powinna mieć problemów z wyjazdem do Francji.

Polki dobrze znają zresztą każdego z trzech rywali. Najlepiej Słowaczki, z którymi grały o awans na zeszłoroczne Euro i w marcu towarzysko zmierzyły się w Gdańsku. Wszystkie trzy mecze wygrały.

Dwa zwycięstwa kadra ma też w dorobku w rywalizacji z Włoszkami, które były ich przeciwnikiem w prekwalifikacjach do mistrzostw świata w 2013 roku. Zwycięstwa Biało-Czerwonych 32:11 i 39:12 mówią wszystko o ówczesnej sile rywalek.

Gorzej wygląda natomiast bilans z Czarnogórą, która pokonywała Polki tak w eliminacjach do Euro 2012, jak i Euro 2014. Różnica była taka, że mimo porażek na drugą z tych imprez Biało-Czerwone i tak pojechały.

Eliminacje wystartują jesienią. Pierwsze dwie serie spotkań rozegrane zostaną między 27 września a 1 października. Kolejne w marcu 2017, a ostatnie na przełomie maja i czerwca. 

Na mistrzostwach zagra w sumie 16 zespołów. Złota broni Norwegia, która w eliminacjach zagra w grupie 1. Turniej finałowy zaplanowany jest na 30 listopada - 16 grudnia 2018. 

Grupy eliminacji ME 2018 kobiet: 

Grupa 1: NorwegiaChorwacja, Ukraina, Szwajcaria
Grupa 2: Czarnogóra, POLSKASłowacjaWłochy
Grupa 3: Szwecja, Serbia, Macedonia, zwycięzca gr. A
Grupa 4: Rumunia, RosjaAustriaPortugalia
Grupa 5: Dania, CzechySłoweniaIslandia
Grupa 6: Hiszpania, NiemcyTurcjaLitwa
Grupa 7: Holandia, Węgry, Białoruś, zwycięzca gr. B

Grupy prekwalifikacji do eliminacji ME 2018 kobiet:

Grupa A: Finlandia, Wyspy Owcze, Grecja
Grupa B: Izrael, Kosowo, Gruzja

ZOBACZ WIDEO Ligue 1: nieprawdopodobne emocje w Metz! PSG dogoniło Monaco [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Uważasz, że Polki zdołają awansować na ME 2018 we Francji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):