Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Patryk Rombel i Sławomir Szmal powołali szesnastu zawodników do kadry B

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Szesnastu zawodników znalazło się w powołanej po raz pierwszy przez Patryka Rombla i Sławomira Szmala reprezentacja Polski B. Kadra na początku maja zagra towarzysko z drugim garniturem reprezentacji Węgier.

Kadra B zaczyna nowy rozdział. Drużyna ma stać się oficjalnym zapleczem pierwszej reprezentacji i wraz z nią będzie przygotowywać się na wspólnych zgrupowaniach. To najbliższe odbędzie się między 30 kwietnia a 2 maja w Płocku.

Zgrupowanie zwieńczą mecze z drugą reprezentacją Węgier (3-5.03) w Budapeszcie. Zespoły mierzyły się ostatnio pod koniec grudnia zeszłego roku. Wówczas jedno ze spotkań zakończyło się remisem, raz triumfowali Madziarzy. 

W kadrze B doszło do kilku zmian. W porównaniu z powołaniami poprzednika Rombla, Damiana Wleklaka, w składzie znalazło się miejsce tylko dla jednego zawodnika Wybrzeża Gdańsk (Łukasza Rogulskiego). Szansę dostała młodzież m.in. Bartosz Kowalczyk i Szymon Sićko. Do drugiej reprezentacji wracają uczestnicy styczniowych mistrzostw świata, Patryk Walczak i Mateusz Kornecki. 

Skład reprezentacji Polski B na mecz z Węgrami B: 

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn)

Rozgrywający: Ignacy Bąk (KPR Gwardia Opole), Paweł Genda (MMTS Kwidzyn), Bartosz Kowalczyk (KS Azoty Puławy), Mikołaj Kupiec (Meble Wójcik Elbląg), Antoni Łangowski (KPR Gwardia Opole), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Szymon Sićko (Chrobry Głogów)

Skrzydłowi: Jan Czuwara (Zagłębie Lubin), Mateusz Góralski (Piotrkowianin Piotrków Tryb.), Wiktor Kubała (Chrobry Głogów), Adrian Nogowski (MMTS Kwidzyn)

Obrotowi: Mateusz Piechowski (Orlen Wisła Płock), Łukasz Rogulski (Wybrzeże Gdańsk), Patryk Walczak (Vive Tauron Kielce)

Rezerwa:

Bramkarz: Patryk Małecki (Zagłębie Lubin)

Rozgrywający: Maciej Tokaj (NMC Górnik Zabrze), Mateusz Wróbel (Wybrzeże Gdańsk)

Skrzydłowi: Michał Lemaniak (KPR Gwardia Opole), Karol Siwak (KPR Gwardia Opole)

ZOBACZ WIDEO: Katarzyna Kiedrzynek: Trener reprezentacji mnie zszokował, łzy poleciały mi z oczu

Czy kadra B odniesie komplet zwycięstw w meczach z Węgrami B?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL